Apple Haberleri

   Eski bir Apple mühendisine Çin'e kaçtıktan neredeyse beş yıl sonra dava açıldı ve şirketin otonom araç teknolojisini çalmakla suçlanıyor.
   OpenAI, sesli uyarılara yanıt veren bir akıllı telefon uygulamasıyla sohbet robotunun popülaritesini artırmayı hedefliyor.
   Konuyla ilgili ortaya atılan iddialar, yeni iPhone modelleri üzerinde göreceğimiz önemli bir yeniliği gözler önüne serdi.
   Apple’ın en önemli ürün ailesi olan iPhone, ne yazık ki toplam satışlarda yüzde 15 düşüş yaşadı.
   AirPods 3 çıkış tarihi için sızan bilgiler her ne kadar yıl sonunu gösterse de Apple bu konuda acele etmeyebilir.
   Yeni macOS 10.15 işletim sistemi hakkında önemli detaylar ortaya çıktı, Siri kısa yolları, macOS 10.15 ile Mac kullanıcıları ile buluşacak.
   Şimdiye kadar hakkında resmi bir bilgi paylaşılmayan iOS 13 sır gibi saklanıyor olsa da sistemin özellikleri gün ışığına çıkmaya başladı.
   Yakın zamanda satışa çıkarılmasını beklediğimiz Apple AirPower kablosuz şarj istasyonu, kalite standartlarına uymadığı için iptal edildi.
   Apple cihazları ile birlikte hali hazırda gelen uygulama, rekabetin çok daha fazla olduğu Android cephesinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.
   Yapılan duyuruda çeşitli ünlü isimlere yer veren Apple, “Apple TV” uygulaması ile birlikte sunulacağı belirtilen TV+ servisi hakkında detayları paylaştı.
   Beklentiler 25 Mart 2019 tarihinde yeni AirPods ve iPad modellerinin duyurulması yönünde olsa da ürünlerin tanıtımı WWDC 2019 etkinliğine sarkabilir.
   Apple, sürücüsüz otomobil projesi adına çalışmakta olan yazılım mühendisleri, donanım mühendisleri, ürün tasarım mühendisleri ve program yöneticileri dahil 190 kişiyi...
   Şu sıralar iOS 13 işletim sistemi sürümü üzerinde çalışmakta olan Apple, ortaya atılan iddialara göre yeni güncelleme ile ses kontrol...
   Apple’ın çeşitli dizileri ve filmleri bir araya toplayacak olan online yayın servisine HBO dahil olabilir ancak Netflix yoluna yalnız devam...
   Kümülatif olarak 36 milyon adet satmayı başaran AirPods, kendi döneminde en çok satan ikinci Apple ürünü olarak tarihe geçti.
   Apple tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, uygulama geliştiricilerine on yıllık bir sürede 120 milyar dolar ödeme yapıldı.
   Face ID özelliğine sahip cihazlara göre çok daha uygun fiyatlı olacağı düşünülen yeni iPad modelleri Touch ID ile piyasaya sürülecek.
   AirPods 2 çıkış tarihi hakkında Apple tarafından bir duyuru yapılmadı ancak, AirPods 2'nin satış tarihi hakkında bilgiler netleşmeye başladı.
   Yeni iddialara göre Apple, iPod Touch ailesini yeniden gündeme getirmek adına 7. nesil yeni iPod üzerinde çalışıyor.
   Apple AirPower çıkış tarihi hakkında duyuruları beklediğimiz şu günlerde edinilen yeni bilgilere göre AirPower için 2019 sonunu bekleyeceğiz.
   iOS 12 ile çok daha stabil bir hale gelen iPhone SE 2019, akıcı performansı ile pek çok kişinin favori modeli...
   iPhone 11 modelinin bağlantı konusunda zengin özellikler içereceği ve WiFi 6 desteği ile çıkış yapacağı söylentileri hızla yayılıyor.
   Apple ve Samsung ikilisi yeni bir iş birliğine imza atıyor ve Samsung Smart TV modellerine AirPlay 2 ve iTunes özelliklerini...
   iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinde geçerli kılınan çentikli ekran, 2020 yılına kadar geçerliliğini koruyacak.
   Yeni ürünler, Apple tarafından “suya dayanıklı” olarak lanse ediliyor olsa da şu anki iPhone modelleri, su geçirmez özelliğe sahip değil.
   Grammy Ödülleri’ne katılacak adaylarının açıklaması Apple Music ve CBS This Morning programları arasında paylaşımlı olarak yapılacak.
   Uygulamayı baştan aşağıya değiştirerek çok daha göze hitap eden bir hale getiren yazılım devi, yeni versiyonu iOS için kullanıma sunmuş...
   Spotify v.8.4.79 numarasıyla kullanıma sunulan sürümü App Store üzerinden indirip Spotify Apple Watch uygulamasını kullanabilirsiniz.
   Apple ile Volkswagen arasındaki anlaşma sonucunda doğan Siri desteği, aracın uzaktan kontrol edilmesini kolaylaştırıyor.
   Gelen bilgilere göre LG Display ve Apple arasındaki anlaşma sağlandı ve LG 400 bin adet iPhone OLED paneli üretmeye hazırlanıyor.