LG iPhone’lar İçin Kolları Sıvadı

   Gelen bilgilere göre LG Display ve Apple arasındaki anlaşma sağlandı ve LG 400 bin adet iPhone OLED paneli üretmeye hazırlanıyor.

   LG iPhone’lar İçin Kolları Sıvadı

   Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan LG, tüketici elektroniği ürünleri ile büyük beğeni topluyor. Ayrıca ekran teknolojisi bakımından yenilikçi ve başarılı işlere imza atan firma, şimdilerde ise iPhone üretimi ile ilgili yeni bir adım atıyor.

   Gelen bilgilere göre LG, tam 400 bin adet iPhone OLED paneli üretmeye hazırlanıyor. LG Display kanalı üzerinden üretilecek olan panellerin yıl sonuna kadar Apple’a teslim edilmesi bekleniyor. Söz konusu oran neticesinde Apple’ın LG’den önemli ölçüde üretim desteği aldığını söyleyebiliriz.

   Samsung’a oranla daha minimal bir rakam

   Bir süredir LG ve Apple ikilisinin OLED panel tedariki konusunda anlaşmaya vardığı bilgisi konuşuluyordu. Nitekim kısa süre önce ortaya çıkan bilgiler, bu anlaşmanın gerçek olduğunu gözler önüne sermiş oldu.

   Belirtilenlere göre Apple, her bir OLED panel adına LG’ye 90 dolar ödeyecek. 400 bin adetlik sipariş düşünülecek olursa 36 milyon dolar değerinde bir ödeme ortaya çıkıyor. Bu da hiç azımsanmayacak bir rakam denilebilir.

   Yüksek bir ödeme miktarı söz konusu olsa da iPhone ekranlarında söz, yine de Samsung’un. iPhone modelleri adına epey OLED ekran paneli ürettiği bilinen Samsung markasının halen Apple’ın en büyük tedarikçileri arasında yer aldığı söylenebilir. Ancak bu durum şimdilik böyle olabilir. Zira LG Display ve Apple arasındaki anlaşma, ileriye yönelik daha farklı imzaların atılabileceği algısını ortaya koyuyor.

   Apple ve LG arasında anlaşma büyüyebilir mi?

   Bahsi geçen tedarik anlaşması sonrasında akıllara gelen ilk soru, elbette ikilinin daha farklı konularda anlaşmaya varıp varmayacağı oluyor.

   Samsung her ne kadar başarılı bir tedarikçi konumunda yer alsa da Apple’ın farklı firmaların kapısını çalabileceği bir gerçek. LG ise bu noktada güzel bir alternatif olarak anılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.