Samsung Akıllı Televizyonlara AirPlay 2 ve iTunes Özellikleri Ekleniyor!

   Apple ve Samsung ikilisi yeni bir iş birliğine imza atıyor ve Samsung Smart TV modellerine AirPlay 2 ve iTunes özelliklerini dahil ediyor.

   Samsung Akıllı Televizyonlara AirPlay 2 ve iTunes Özellikleri Ekleniyor!

   Teknoloji dünyasının en önemli iki ismi Apple ve Samsung, yeni nesil akıllı televizyonlar için oldukça önemli bir projeye imza atıyor. Resmi olarak yapılan duyuruya göre yakın zaman içerisinde Samsung marka akıllı televizyonlar, iTunes ve AirPlay 2 desteğine kavuşacak. Tabi tüm TV modelleri için geçerli değil.

   Yeni nesil modelleri kapsıyor

   Alınan karar doğrultusunda 2019 yılında çıkacak olan Samsung Smart TV modellerinde AirPlay 2 ve iTunes özelliklerini görebileceğiz. AirPlay 2, iPhone ve iPad gibi Apple cihazları üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yapmaya imkan tanıyacak. Yani doğrudan televizyona içerik yansıtabileceğiz. Ayrıca Siri entegrasyonu da yeniliğe dahil edilecek.

   2019’un yanı sıra geçtiğimiz yıl satışa sunulan belli başlı Samsung akıllı televizyon modellerinin de bu yeniliğe erişeceği belirtildi. Henüz tam olarak model isimleri bilinmiyor. Siri kullanarak destekli TV modelinde içerik oynatmak epey kolaylaşacak. Geçtiğimiz yıl çıkan televizyonlar için yeni bir sistem yazılımı yayınlanacağı kaydedildi. Bazı modeller, güncelleme ile doğrudan yeniliğe erişecek.

   Apple’ın farklı planları olabilir

   Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video gibi servislerin dünya çapında popüler olması, Apple’ı harekete geçiriyor. iTunes üzerinden film kiralama ve satın alma gibi işlemler yerine bazı kullanıcıların Netflix tarzı abonelikleri kullandığı tahmin ediliyor. Nitekim bu da Apple’ın yeni bir projeye imza atmasına kaynaklık edebilir.

   Konuşulanlar arasında Apple markasının yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığı bilgisi bulunuyor. Tıpkı Netflix tarzını benimseyecek olan yeni Apple servisi, belirli ücret ödeyerek içeriklere ulaşma şansı tanıyacak. Tabi bu konuyla ilgili Apple cephesinden gelen resmi bir duyuru yok. Bu nedenle gün yüzüne çıkan bilgilerin kesinlik taşımadığını ve söylenti niteliğinde olduğunu belirtelim.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.