Yeni macOS 10.15 ile Gelecek Olan Yeni Özellikler

   Yeni macOS 10.15 işletim sistemi hakkında önemli detaylar ortaya çıktı, Siri kısa yolları, macOS 10.15 ile Mac kullanıcıları ile buluşacak.

   Yeni macOS 10.15 ile Gelecek Olan Yeni Özellikler

   Apple’ın bir süredir geliştirmekte olduğu macOS 10.15 işletim sistemi sürümü için yeni detaylar ortaya çıkmış durumda.

   Her geçen sene sistemi daha fazla geliştiren ve daha akıllı hale getiren teknoloji devi, şimdilerde ise iOS benzeri özellikleri yeni sürüme dahil etmeye hazırlanıyor.

   Sızan yeni bilgiler, macOS 10.15 işletim sistemi hakkında önemli detayların ortaya çıkmasını sağladı.

   Siri kısayolları özelliği macOS’a geliyor

   iOS 12 ile birlikte hayatımıza giren Siri kısayolları, macOS 10.15 ile Mac kullanıcıları ile buluşacak. Böylelikle Siri’nin yapmasını istediğiniz şeyleri kısayolları kullanarak hazırlayabileceksiniz.

   Tek bir komut ile zincir işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan bu özellik, sesli asistanı sık sık kullananlar için büyük bir kolaylık yaratıyor.

   Aslında kısa yollar özelliği macOS üzerinde geçerli fakat epey sınırlı denilebilir.

   Sadece iOS üzerinden macOS’a gelen uygulamalar üzerinde kullanılabilen kısa yollar, yeni güncelleme sonrasında ise daha genel bir kullanım desteği kazanacak.

   Şu anda Apple News ve Home gibi uygulamalarda Siri kısa yollar özelliğini kullanabilir, kendinize özel bir komut oluşturabilirsiniz.

   Ekran saati özelliği yakında kullanılabilecek

   iOS platformundan macOS’a geçiş yapacak olan bir diğer özellik ise ekran saati.

   Kullanıcının yaptığı işlemler için daha detaylı veri izleme şansı tanıyan ekran saati özelliği, özellikle ekranın ne kadar kullanıldığını gözler önüne serecek.

   Hangi uygulama ne denli sıklıkta açılmış ve aktif olarak kullanılmış görüntülemek kolaylaşacak.

   Ekran saati özelliği, iOS platformunda aynı zamanda uygulama kullanım sınırlama desteğine de sahip. Süre kısıtlaması ile uygulamalara ilişkin tanımlama yapılabiliyor.

   Şu anda geliştirilme aşaması süren yeni macOS işletim sisteminin haziran ayında düzenlenecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

   Bu esnada iOS 13 için de detayları takipçileri ile paylaşacak olan Apple, bir süre sonra ise yeni sürümleri yayınlamış olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.