Yenilenen Cortana Uygulaması iOS İçin Yayınlandı

   Uygulamayı baştan aşağıya değiştirerek çok daha göze hitap eden bir hale getiren yazılım devi, yeni versiyonu iOS için kullanıma sunmuş bulunmakta.

   Yenilenen Cortana Uygulaması iOS İçin Yayınlandı

   Microsoft’un sesli asistan servisi Cortana, bir süredir farklı platformlar üzerinden kullanılabiliyor. Servisi sürekli olarak güncelleyen ve geliştiren Microsoft, şimdilerde ise epey köklü tasarım değişikliğine gitti.

   Uygulamayı baştan aşağıya değiştirerek çok daha göze hitap eden bir hale getiren yazılım devi, yeni versiyonu iOS için kullanıma sunmuş bulunmakta. Sadece yenilenen görünüm ile sınırlı kalmayan güncelleme, beraberinde pratik bir kullanıcı deneyimi getiriyor.

   İstenen veriye anında ulaşma imkanı neticesinde kullanılabilirliği geliştiren yeni versiyon, böylelikle daha derin bir deneyim sunmayı başarıyor.

   Yeni Cortana sohbet özelliği!

   Söz konusu uygulamanın dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise sohbet özelliğini beraberinde getirmesi denilebilir. Doğrudan Cortana üzerine sohbet desteği ekleyen güncelleme, bu sayede daha efektif bir deneyim yaratmayı başarıyor.

   Ana sekmeler üzerinden tüm özelliklerin kontrol edilmesini sağlayan sesli asistan, bu çerçevede kolaylık yaratıyor. Kullanıcının isteklerine göre dizayn edildiği belirtilen tasarım içerisinde sadeliğin ön plana çıktığı da söylenebilir. Daha az sekme ile daha çok özellik kullanılabiliyor.

   Güncellemenin göze çarpan diğer özellikleri arasında ise Microsoft uygulamaları ile daha bütünleşik çalışma desteği sunması yer alıyor. Team ve Skype ile çok daha entegre olacak şekilde kullanılabilen Cortana, derin entegrasyon sürecine giriyor. Takvim, toplantı, e-posta, hatırlatıcı ve yapılacaklar listesi gibi içerikler dahilinde sesli asistanı kullanmak kolaylaşıyor. Cortana ile tüm süreci yönetmeniz mümkün hale geliyor.

   Cortana 3.0’ı hemen indirin

   App Store üzerinden görücüye çıkan Cortana 3.0, anında yüklenebiliyor. Ancak Microsoft’un sesli asistanı henüz ülkemizde sunmamış olması, bu durum karşısından bir engel teşkil ediyor. Cortana’ya geniş ölçüde destek vermeyen Microsoft, servisi belirli bölgeler ile sınırlı tutuyor.

   Umuyoruz ki bu durum ilerleyen süreçte değişir ve Cortana’yı Türkçe dil desteği ile kullanabiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.