AirPods, Apple’ın En Çok Satan Ürünlerinden Bir Tanesi Oldu

   Kümülatif olarak 36 milyon adet satmayı başaran AirPods, kendi döneminde en çok satan ikinci Apple ürünü olarak tarihe geçti.

   AirPods, Apple’ın En Çok Satan Ürünlerinden Bir Tanesi Oldu

   Geliştirdiği iPhone akıllı telefon ailesi ile tarihe geçmeyi başaran Apple, diğer yandan farklı ürünler geliştirmeyi sürdürüyor.

   Özellikle bilgisayar ve tüketici elektroniği alanlarında devleşen firma, görünüşe bakılırsa kablosuz kulaklık kategorisinde önemli bir başarıya imza attı.

   Yapılan araştırmalara göre AirPods, Apple’ın dönemine göre en çok satan ikinci ürünü olmayı başardı.

   AirPods satışları son sürat devam ediyor

   2 yılını dolduran AirPods, şu anda hızlı bir biçimde satmaya devam ediyor. Özellikle tatil sezonunda artış gösteren satışlar, standart dönemler dahilinde de hızlıca gerçekleşiyor.

   Bu başarıda Apple’ın izlediği stratejinin önemi elbette fazla. iPhone 7 itibariyle 3.5 mm kulaklık girişini ortadan kaldıran firma, telefon şarj edilirken aynı anda standart kulaklık ile müzik dinlemeye olanak tanımıyor!

   Kümülatif olarak 36 milyon adet satmayı başaran AirPods, kendi döneminde en çok satan ikinci Apple ürünü olarak tarihe geçti. Aynı süreçte iPad ailesi ise 85 milyon adet satış başarısı kaydetti.

   Apple tarafından paylaşılan resmi bir rakam bilgisi olmadığından ötürü sektörel kaynaklar göz önünde bulunduruluyor.

   AirPods satış adetleri 50 milyonu bulabilir

   Kablosuz kulaklık modelinin şu anki satış başarısı göz önünde bulundurulduğu takdirde daha büyük bir başarıyı elde edeceği düşünülüyor.

   Beklentiler, AirPods’un 40 milyon ile 50 milyon arasındaki satış barajını aşacağı yönünde. Yürütülen reklam çalışmaları düşünüldüğünde bu rakamın imkansız olmadığı görülüyor.

   Uzun bir süre geçmesine rağmen Apple’ın ikinci bir AirPods modeli çıkarmaması, satışların yüksek miktarda kayda geçmesini de sağladı.

   İkinci bir sürüme yönelemeyen müşteriler, haliyle tek bir modele akın ettiler. Ancak bu durumun daha fazla geçerli kılınmayacağı düşünülüyor.

   Kapalı kapılar ardında çalışmalarını sürdürmekte olan Apple, iddiaya göre AirPods 2 üzerinde çalışıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.