Yeni Nesil iPhone’lar Gerçek Anlamda Su Geçirmez Olabilir

   Yeni ürünler, Apple tarafından “suya dayanıklı” olarak lanse ediliyor olsa da şu anki iPhone modelleri, su geçirmez özelliğe sahip değil.

   Yeni Nesil iPhone’lar Gerçek Anlamda Su Geçirmez Olabilir

   Apple’ın en başarılı ürünleri arasında yer alan iPhone ailesi, her yıl yenilenen modelleri ile birlikte görücüye çıkıyor. 2018 itibariyle XS, XS Max ve XR olmak üzere 3 farklı modeli satışa sunan teknoloji devi, diğer yandan bir sonraki modeller için çalışmayı sürdürüyor.

   Ortaya çıkan yeni bilgilere bakacak olursak yeni nesil iPhone modellerinin oldukça önemli bir özellik ile birlikte geleceğini söyleyebiliriz.

   Yeni nesil iPhone’lar tamamen su geçirmez olabilir

   Yeni patente göre Apple, güç konektörü bölümünü ve telefonun diğer bileşenlerini suya karşı çok daha dayanıklı hale getirmeyi hedefliyor.

   Vakumlu bir sistem tasarlayan şirket, bu sayede cihazın içerisine su kaçmasını önlemeyi düşünüyor. Buna karşın ortada henüz net bir şekilde tasarlanmış bir cihaz olmadığından ötürü konuyla ilgili kesin bir yargıya varmak ne yazık ki bu noktada pek mümkün değil.

   Vakumlu bir sisteme dayanan yeni patent, dış temasa açık kısımların sıvı ile buluşmasına karşı daha dayanıklı olmasını sağlayacak.

   Bu doğrultuda iPhone’u havuz ve buna benzer ortamlarda daha rahat kullanmak mümkün hale gelebilir.

   Su geçirmeyen iPhone patenti gerçeğe dönüşecek mi?

   Konuyla ilgili akıllarda oluşan en önemli soru işareti elbette patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği ile ilgili oluyor.

   Apple, oldukça büyük bir şirket olduğundan dolayı bir sonraki iPhone modelleri için daha farklı detaylara yer vermeyi hedeflemesi mümkün. Bunlardan bir tanesi neden bu tarz bir özellik olmasın?

   Özenle tasarlanan ürünler, Apple tarafından “suya karşı dayanıklı” olarak lanse ediliyor. Ancak şu anki iPhone modelleri, su geçirmez özelliğe sahip değil.

   Her ne kadar yapılan dayanıklılık testlerinde havuz gibi ortamlarda iPhone’ların kolayca kullanılabildiğini görsek de Apple’ın bu konuda garanti sunmaması, pek çok kişiyi temkinli hareket etmeye zorluyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.