Volkswagen Araçları Siri ile Kontrol Edilebiliyor

   Apple ile Volkswagen arasındaki anlaşma sonucunda doğan Siri desteği, aracın uzaktan kontrol edilmesini kolaylaştırıyor.

   Volkswagen Araçları Siri ile Kontrol Edilebiliyor

   iOS 12 ile birlikte gelen Kestirmeler özelliği gün geçtikçe yaygınlaşmayı sürdürüyor. Çeşitli kısa yollar oluşturmayı sağlayarak farklı işlemleri hızlıca uygulamayı mümkün kılan özellik, şimdilerde çok daha farklı noktalara değiniyor.

   Apple ile Volkswagen arasındaki anlaşma sonucunda doğan Siri desteği, aracın uzaktan kontrol edilmesini kolaylaştırıyor.

   Kestirmeler üzerinden aracınızda yer alan benzin ile ortalama kaç km yol gidebileceğinizi öğrenebilir, soğutma / ısıtma sistemini devreye alabilir, alarmı kapatabilir ve kilidi açabilirsiniz.

   Üstelik tüm bunları yapmak için “Hey Siri” komutunu kullanmak mümkün.

   VW Car-Net ile geçerli oluyor

   Volkswagen marka yeni nesil otomobil modellerinde sunulan Car-Net, hali hazırda pek çok farklı özelliği kullanıcısına sunuyor. Hey Siri desteği ise görünüşe bakılırsa bu özellikler arasına girecek.

   iOS 12 işletim sistemi kullanan cihazınıza Hey Siri komutu verdikten sonra istediğiniz işlem için söylemde bulunabilirsiniz. Ancak bunun öncesinde Kestirmeler uygulaması üzerinden gerekli ayarlamaları yapmanız gerekiyor.

   Tamamen kişiselleştirilebilir seçenekler sunan Kestirmeler, aracınızda yapmak istediğiniz işlemler adına komut dizini oluşturmanızı sağlıyor. Böylelikle Hey Siri sonrasında tek bir kelime sarf etmeniz dahi yeterli oluyor.

   Bahsi geçen özellik neticesinde elektrikli Volkswagen otomobillerinde şarj durumunu kontrol etmek de mümkün hale geliyor.

   Ayrıca şarjı başlatıp sonlandırmak için de yine Siri komutu tercih edilebiliyor. Böylelikle ana işlemlerin pek çoğunu akıllı cihazınıza dokunmadan gerçekleştirebiliyorsunuz.

   Aylık abonelik ile kullanılabiliyor

   Bahsi geçen özellik her ne kadar güzel dursa da bunun için belirli bir ücret ödenmesi gerekiyor. Aracın nerede olduğunu işaretlemeyi dahi destekleyen özellik adına aylık abonelik servisine kayıt olunması gerekiyor.

   Volkswagen Amerika tarafından duyurulan özellik, bölge içerisinde kullanılabiliyor. Tüm bunların haricinde Kestirmeler desteğinin yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.