Uygun Fiyatlı Yeni iPad Modelleri Face ID Yerine Touch ID ile Çıkış Yapacak

   Face ID özelliğine sahip cihazlara göre çok daha uygun fiyatlı olacağı düşünülen yeni iPad modelleri Touch ID ile piyasaya sürülecek.

   Uygun Fiyatlı Yeni iPad Modelleri Face ID Yerine Touch ID ile Çıkış Yapacak

   Apple’ın teknoloji dünyasına kazandırdığı en önemli ürünler arasında yer alan iPad serisi, her yıl yenilenen versiyonu ile karşımıza çıkıyor.

   Üstelik aileyi birden fazla sekmeye ayırarak yoluna devam eden şirket, hem düşük bütçeli kullanıcılara hem de öğrencilere hitap etmeyi başarıyor.

   Şimdilerde ise yeni nesil iPad modelleri gündemde.

   Face ID özelliği yerine Touch ID

   iPhone X ile birlikte kullanıma sunulan Face ID, pek çok olumsuz eleştiriye rağmen geniş bir kullanıcı kitlesi elde etmeyi başardı. Hatta Apple, geliştirdiği yüz tanıma sistemine öyle güvendi ki parmak izi okuma teknolojisi için Touch ID’yi devreden çıkardı.

   Kısa bir süre önce satışa sunulan iPad modelinde de Face ID kullanan teknoloji devi, 2019 yılında bu kararından vazgeçebilir.

   Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple, yeni nesil iPad ve iPad Mini modellerinde Face ID sistemine yer vermeyebilir.

   iOS 12.2 beta sürümü ile dikkat çeken ayrıntılar, yeni nesil iPad ve iPad Mini modellerinin geçerli güvenlik koruması olarak Touch ID’yı kullanacağını söylüyor.

   Uygun fiyatlı yeni iPad modelleri için geçerli olabilir

   Konuyla ilgili yapılan yorumlarda ise farklı bir duruma dikkat çekiliyor.

   Buna göre Apple, daha fazla iPad satışı gerçekleştirebilmek adına Face ID sistemine sahip olmayan versiyonlar hazırlıyor.

   Face ID’ye sahip cihazlara göre çok daha uygun fiyatlı olacağı konuşulan bu sürümlerin satışları arttırma potansiyeli bulunuyor.

   Touch ID ile donatılacak olan modeller için tam olarak hangi fiyat seviyesinde olacağı elbette bilinmiyor.

   Ayrıca Apple tarafından onaylanmış bir bilgi söz konusu değil. Bu nedenle bahsi geçen detaylara iddia olarak yaklaşmakta fayda var.

   Şirketin birkaç ay sonra yeni iPad modellerini resmi olarak duyurması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.