Apple, 2020 Yılına Kadar Çentikli Tasarımı Benimseyecek

   iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinde geçerli kılınan çentikli ekran, 2020 yılına kadar geçerliliğini koruyacak.

   Apple, 2020 Yılına Kadar Çentikli Tasarımı Benimseyecek

   iPhone X modeli ile birlikte popüler hale gelen çentikli akıllı telefon tasarımı, görünüşe bakılırsa Apple cephesinde uzun bir süre boyunca kullanılacak.

   Konu ile ilgili ortaya atılan iddialar, şirketin birkaç yıl boyunca aynı tasarımı benimseyeceğini söylüyor.

   iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinde geçerli kılınan çentikli ekran, 2020 yılına kadar geçerliliğini koruyacak.

   iPhone tasarımları değişmeyecek mi?

   Çentikli tasarımın Apple tarafından hüküm sürmesi, önemli bir soru işaretini de beraberinde getiriyor. Apple, aynı tasarımı 2020 yılına kadar benimseyecek mi? Şimdilik sızan bilgiler, daha çok çentikli ekran mimarisinin geçerli kılınacağını söylüyor. Ancak bu doğrultuda yorum yapıldığında, iPhone X ile birlikte geçerli kılınan genel tasarımın 2 yıl boyunca kullanılacağı söylenebilir.

   Apple’ın çentikli tasarımı geçerli hale getirmesindeki en büyük neden, elbette Face ID.

   Oldukça kısa sürede kullanıcının yüzünü tanıyarak cihaza giriş yapılmasına imkan tanıyan Face ID, buna uygun bileşenlerin ön tarafta yer almasına yol açıyor. Diğer yandan ekranı büyütmek isteyen şirketler, çareyi çentikli tasarımı kullanmakta buluyor.

   2020’den sonra ne olacak?

   Gelelim bir diğer önemli iddiaya. 2020 yılına kadar şu anki çentikli tasarımı benimseyecek olan Apple, bu tarihten sonra ise nokta tasarımlı dizayna geçiş yapabilir.

   Delikli olarak da isimlendirilen bu tasarım, ekran gövde oranını daha da arttırabilir. Üstelik göze daha hoş gelen bir tasarımın ortaya çıkması da beklenenler arasında yer alıyor.

   Oppo markası, çentik kısmını kaldırmak için ön kamerayı kızaklı bir mekanizmaya entegre etmişti. Böylelikle ön tarafı tamamen ekrandan oluşan bir akıllı telefon modeli görebildik.

   Apple’ın bu konuda neler yapacağı ise elbette şimdiden merak konusu. Delikli mi yoksa daha farklı bir ön yüzey bir tasarım mı benimsenecek hep birlikte göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.