Apple Music İçin Önemli Hamle

   Grammy Ödülleri’ne katılacak adaylarının açıklaması Apple Music ve CBS This Morning programları arasında paylaşımlı olarak yapılacak.

   Apple Music İçin Önemli Hamle

   Apple tarafından geliştirilen Music servisi, şimdilerde önemli bir olaya aracılık etmeye hazırlanıyor. Müzik dünyasının en prestijli ödülü Grammy, bilindiği üzere her yıl yapılan törenle kazananlarını buluyor. Geniş katılımcı sayısı ile düzenlenecek olan ödül töreninden önce ise adayların açıklanması bekleniyor. Bu kez ödül komitesi, farklı bir hamle yaparak adayları Apple Music ve CBS This Morning üzerinden açıklayacak.

   Apple Music için oldukça önemli bir olay

   Bilindiği üzere çevrimiçi müzik dinleme sektöründe önemli bir rekabet yaşanıyor. Şu anda en fazla kullanıcıya sahip olan Spotify, hem ücretsiz hem de ücretli abonelik seçenekleri sunuyor. Spotify’ın en büyük rakibi Apple Music ise sadece ücretli abonelik desteği sunmakta. İkilinin farklı konularda rekabete girmesi, kullanıcılar açısından yararlı görülebilir.

   Kimi zaman özel bir albüm lansmanı kimi zaman ise time exclusive albüm olarak çeşitli çalışmalara imza atan Apple Music, şimdi ise Grammy ile anılıyor. Yapılan açıklamaya göre 5 Aralık 2018 tarihinde Grammy adayları Apple Music üzerinden açıklanmış olacak. Aslında adaylar daha erken açıklanacaktı fakat George H.W. Bush cenaze töreni ile adayların açıklanması ertelendi.

   CBS This Morning programı da devrede

   Adaylar sadece Apple Music üzerinden açıklanmayacak aksine, aday açıklaması Apple Music ve CBS This Morning programları arasında paylaşıldı. Aynı zaman aralığında adayları açıklayacak olan programlar, aynı adayları paylaşmayacak. Yani bilgilerin ikiye bölünmesi söz konusu denilebilir.

   Gelelim ödül töreninin ne zaman düzenleneceğine. Daha önce yapılan açıklamada gelecek yılki Grammy Ödülleri’nin 11 Şubat 2019 tarihinde kazananlarını bulacağı belirtildi. Adayların çok önceden açıklanması ise artık alışagelmiş bir durum olarak nitelendirilebilir. Ünlü sanatçıların kıyasıya yarışacağı adaylıklarda en iyiler ödüllendirilecek. Ayrıca ödül töreninde dünyaca ünlü şarkıcılar canlı performansları ile sahne alacaklar.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.