iOS 13 İşletim Sistemi ile Hangi Yeni Özellikler Gelecek?

   Şimdiye kadar hakkında resmi bir bilgi paylaşılmayan iOS 13 sır gibi saklanıyor olsa da sistemin özellikleri gün ışığına çıkmaya başladı.

   iOS 13 İşletim Sistemi ile Hangi Yeni Özellikler Gelecek?

   Apple’ın merakla beklenen yeni mobil işletim sistemi versiyonu iOS 13, şu anda kapalı kapılar ardında geliştiriliyor. Henüz geliştiriciler ve halka açık betası yayınlanmayan sistemin özellikleri ise gün ışığına çıkmaya başladı.

   Buna göre Apple, çok yakında kullanıcıların sürekli olarak talep ettikleri özellik olan karanlık modu aktif hale getirecek.

   iOS 13 karanlık mod ile batarya tasarrufu

   Pek çok uygulamada ve sistemde karşımıza çıkmaya başlayan karanlık mod desteği nihayet iPhone ve iPad cihazları için de geçerli oluyor. Gelen bilgilere göre iOS 13 dahilinde yer verilecek olan karanlık mod, sistem genelinde kullanılabilecek.

   Batarya konusunda tasarruf yapma olanağı sunması beklenen karanlık modun aynı zamanda gözü dinlendirme şansı da yaratması bekleniyor.

   Bir diğer önemli özellik ise çoklu pencerede yatıyor. Artık açılan uygulamaları pencere şeklinde istediğimiz yere sürükleyebilecek, iki uygulamayı tercihe göre yan yana açabileceğiz.

   Çoklu kullanım şansını daha da pratik hale getirecek olan bu özellik, gerektiğinde ekranı en iyi şekilde kullanmamızı sağlayacak.

   Mail uygulamasında büyük değişiklikler söz konusu

   Mail uygulamasını geniş çaplı bir şekilde yenilemeyi hedefleyen Apple, gelen mailleri kategorilere göre ayırmaya imkân tanıyacak.

   Özellikle gezi ve tanıtım gibi farklı alt konulara ayrılacak olan mailler, çok daha kullanışlı bir deneyim yaşatacak. Bunun yanında yapılan yanlış bir işlemi geri almak istediğimizde üç parmağımız ile ekranı sola kaydırmak yeterli olacak.

   iOS 13 ne zaman tanıtılacak?

   Şu anda hakkında resmi bir bilgi paylaşılmayan iOS 13, sır gibi saklanıyor diyebiliriz. Apple’ın planı, 3 Haziran 2019 tarihinde düzenleyeceği etkinlikte iOS 13 de dahil olmak üzere çeşitli ürün ve hizmetlerini tanıtma yönünde.

   Bu tarihe kadar ise tahminler ve çeşitli sızıntılar ile yetinmemiz gerekecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.