Ağda Kayıtlı Değil Hatası

   Genellikle ikinci el telefon aldığınızda karşınıza çıkan ağda kayıtlı değil hatası nedir, nasıl düzeltilir?

   Ağda Kayıtlı Değil Hatası

   Genelde cep telefonu kullanıcılarının en sık karşılaştıkları durumların başında ağda kayıtlı değil hatası gelmektedir. Akıllı cep telefonlarının hayatımızı nasıl meşgul ettiği ve bizim onlara ne kadar çok ihtiyacımızın olduğu ortada. Günümüzde cep telefonu için elimiz ayağımız şeklinde tabirde bulunmakta sanıyorum yanlış olmayacaktır.

   Cep telefonlarına bu kadar ihtiyacımızın olması bir anlamda da onların sürekli ve aşırı şekilde kullanılmasından kaynaklı. Hatta öyle çok kullananlar var ki onlarda sağlık sorunlarına bile neden olduğu biliniyor. Cep telefonunu verimli bir şekilde kullandığınızda da size önemli bir hayat vaat ediyor.

   Cep telefonları denilince genelliyoruz ancak iki işletim sistemi ki bunlar markasına göre değişiklik gösteriyor. Bunları kısaca tanıyacak olursak İOS ve Android sistemler. Konu iki farklı sistem olduğunda ise yazılımlarında farklı hatalarının görülmesi demek anlamını geliyor. Başlığımızdan da anlayacağınız gibi bu telefonların en sık verdiği hata ağda kayıtlı değil hatası.

   Bu temel olarak bilinen ağda kayıtlı değil sorununu birkaç adımla çözebiliriz. Bu hatanın orijinal olmayan telefonlarda karşılaşılması muhtemeldir. Bunun nedeni ise replika telefonların internetten satışının çok rahat olması. Bu tarz telefonların bu şekilde sorun çıkarmaları normaldir.

   Ağda kayıtlı değil hatası çözümü

   Ayarlar = Bağlantılar = Diğer Ağlar = Mobil Ağlar – Ağ Operatörleri bölümüne girin. Daha sonrasında ise karşınıza operatörler Listesi çıkacak. Buradan kendi operatörünüzü seçin. Tahminen 10-15 dakika boyunca bekleyeceksiniz ve şebekeniz gelmiş olacak. Fakat gelmezse o zaman telefonu kapatıp tekrar açabilirsiniz.

   Eğer ki bu yöntemi denediniz ancak şebeke gelmedi. Hatta cep telefonunuzun orijinal olduğunu da biliyorsunuz diyelim, o zaman IMEI numarası kopyalanmış olabilir. Bu IMEI numarasının her cep telefonunun kimliği olduğunu söyleyebiliriz dolayısıyla IMEI başka bir telefona kopyalanmışsa o zaman siz kaçak bir cep telefonu kullanıyorsunuz demektir ve bu nedenle bu ağda kayıtlı değil hatasını alabilirsiniz.

   Telefonunuzun IMEI numarasını öğrenmek için ise*#06# tuşlarına basmanız gerekiyor. Ekrana gelecek olan numarayla da IMEI sorgulama yapabilirsiniz.

   Fakat tüm bu işlemlere karşın telefonunuzun şebekesi hala gelmemeye devam ediyorsa o zaman bir yolunuz daha var Kernel ve Modern Flashlama denilen yöntem, onunda işini bilen bir uzman tarafından yapılması gerekiyor. Aksi takdirde telefonunuza zarar verebilirsiniz.

   Ağda kayıtlı değil hatası genelde ikinci el bir cep telefonu aldığınız da karşınıza çıkar ve bunun da çözümü çok kolay olmayacaktır. Kısacası bu şekilde bir telefonu almak demek cebinizdeki paranızı da çöpe atmanız demek olacaktır. Bu şekilde bir duruma düşmemek istiyorsanız o zaman cep telefonlarınızı mutlaka sıfır ve yetkili bir bayiden garantisiyle birlikte almanız gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.