OpenAI, iOS İçin ChatGPT Uygulamasını Tanıttı

   OpenAI, sesli uyarılara yanıt veren bir akıllı telefon uygulamasıyla sohbet robotunun popülaritesini artırmayı hedefliyor.

   OpenAI, iOS İçin ChatGPT Uygulamasını Tanıttı

   ChatGPT, Kasım ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana, internet tarayıcısı içinde hemen hemen her konuda soruları yanıtlayabilen, şiir yazabilen, e-posta taslakları oluşturabilen ve neredeyse her konuda fikir üretebilen bu çevrimiçi sohbet botunu yüz milyonlarca insan denedi.

   San Francisco merkezli yapay zeka laboratuvarı OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT’nin yeni bir sürümü, iPhone için piyasaya sürüldü ve büyük popülerliğine dayanarak başarısını artırmayı umuyor.

   ChatGPT Uygulaması Sesli Komutlara Yanıt Verebiliyor

   ChatGPT’nin web tabanlı versiyonunun aksine, akıllı telefon uygulaması sesli komutlara yanıt veriyor ve Apple’ın Siri dijital asistanı veya Amazon’un Alexa’sı gibi çalışıyor. Uygulama sesli yanıt vermiyor, ancak metin olarak yanıtlar üretiyor.

   OpenAI, bir blog gönderisinde, uygulamanın, yapay zeka araştırmalarını “insanları yetkilendiren, sürekli olarak daha erişilebilir hale getiren yararlı araçlara dönüştürme çabasının bir parçası olduğunu” belirtti. Daha fazla açıklama yapmaktan kaçındı.

   OpenAI, ChatGPT uygulamasını milyarlarca iPhone kullanıcısına sunarak teknoloji endüstrisinin devleri arasındaki konumunu sağlamlaştırıyor.

   ChatGPT, kısa ipuçlarına dayanarak metin, görüntü ve diğer medyayı üretebilen “üretken yapay zeka” olarak adlandırılan teknolojinin en önemli örneğidir. Google, Microsoft ve çeşitli start-up’lar benzer botları piyasaya sürmüş ve bu tür teknolojiyi çeşitli çevrimiçi hizmetlere entegre etmeye başlamışlardır.

   Google Search ve Bing gibi internet arama motorlarından Gmail ve Outlook gibi e-posta programlarına kadar her şeyi yeniden şekillendirmeye aday olan bu sohbet botları, öğrencilerin akademik makaleler yazması ve iş insanlarının e-posta mesajları ve diğer pazarlama materyalleri oluşturması da dahil olmak üzere neredeyse her bağlamda dijital metin üretebilir.

   Teknoloji mükemmel değildir. Bu sohbet botları, internetin çeşitli kaynaklarından derlenen büyük miktarda dijital metni analiz ederek öğrenirler, bu nedenle gerçek ile kurguyu ayırt edemezler. Ve ürettikleri bilgisayar kodu genellikle hatalıdır.

   Bugün, bu teknoloji genellikle insan çalışanların yeteneklerini tamamen değiştirmek yerine tamamlamakta ancak, gelecekte neler olabileceğini kestirmek oldukça güç.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.