Furkan Akçadağ Kimdir?

   ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan Şeyhmus Furkan Akçadağ, aile şirketi olan Akçadağ Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanıdır.

   Furkan Akçadağ Kimdir?

   21.09.1994 tarihinde Diyarbakır’da doğan Furkan Akçadağ, Jale Tezer Koleji mezunudur.

   Üniversite için Ankara’ya gelen Akçadağ, ODTÜ İnşaat Mühendisliğinde lisans öğrenimi görmüş ve 2017 yılında üstün başarı ile mezun olmuştur. Lisansın ardından yüksek lisansını da aynı üniversitede yine İnşaat Mühendisliği alanında tamamlamıştır.

   Furkan Akçadağ İş Hayatı

   Penn Eyalet Üniversitesi’nde Araştırma Stajyeri olarak kendini geliştiren Furkan Akçadağ iş hayatına aile şirketi olan Akçadağ Grup’ta başlamıştır ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

   Akçadağ Grup, 1930 yılından beri faaliyet gösteren köklü bir şirkettir. Daha önce Akçadağ İnşaat ismiyle ilerleyen şirket farklı alanlardaki büyümeyle birlikte Akçadağ Grup çatısı altında tüm iş kollarını toplamıştır. Kuşaktan kuşağa bilgi aktarımına önem veren firmada 2022 itibariyle 7500’ün üstünde çalışan bulunmaktadır. Yine 2022 itibariyle madeni teknoloji, telekomünikasyon, enerji, inşaat, lojistik ve sigorta sektöründe faaliyetleri sürmektedir.

   Geçmişten bugüne Akçadağ Grup çalışma alanları şöyledir; ham petrol kuyuları, tesis ve depolama, telekomünikasyon, içme suyu isale hatları, kara yolu, demir yolu, içme suyu şebekeleri, barajlar, göletler, konut projeleri, içme suyu deposu, balıkçı barınağı, akaryakıt, otomotiv ile tüm alt yapı ve üst yapı alanları.

   Furkan Akçadağ’ın Diğer Görev Alanları

   Furkan Akçadağ, Akçadağ Grup’taki görevinin yanında, 2020’den bu yana Gökyüzü Telekomünikasyon’da Kurul Üyesi ve Whitemont LTD.’de Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini de sürdürmektedir.

   Furkan Akçadağ’ın, Akçadağ Grup bünyesinde görev aldığı önemli projeler arasında öne çıkanlar

   • Temmuz 2022’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ihale edilen YEKA RES 3 ihalesi kapsamında Adıyaman Bağlantı bölgesinde Rüzgar Enerjisine Dayalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ve 40 MWe bağlantı kapasitesinin tahsisine ilişkin sözleşme imzalanmıştır.
   • Eylül 2022’de Tekirdağ ili Malkara mevkiinde yaklaşık 15 milyon ton kömür rezervi bulunan kömür ocağında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Tekirdağ ili dahilinde bulunan er: 3426227 sayılı IV. grup maden sahasının kömürün yıkanmasına (lavvar) yönelik tesis şartlı ihale kazanılmıştır.
   • Türk Telekomünikasyon A.Ş. bünyesinde İstanbul Avrupa Yakası Yapım, Bakım ve Onarım işlerinin sözleşmeleri Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile yenilenmiştir.
   • Avrupa’nın en iyi hizmet binası proje ödülünü alan İnegöl belediyesi Hizmet binası yapım işinin 2023 yılı sonu itibariye teslim edilmesi öngörülmektedir.
   • Yenimahalle Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü Ankara Yenimahalle Karşıyaka Pazar Yeri ve Sosyal Tesis İnşaatı işi tamamlanmıştır.
   • Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı Altyapı Ayrımları Genel Müdürlüğü İzmir Foça Yat Limanı İnşaatı Hat Tesis Nakil İşi tamamlanmıştır.
   • Manisa Soma Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü Deniş 1/A Nolu Pano Dekapaj işi 2022 itibariyle devam etmektedir.
   • C Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Van ili Özalp ilçesi Hudut Hattına 2.etap Acil Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi yapım işi 2022 itibariyle devam etmektedir.

   Furkan Akçadağ; Akçadağ Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanı, Gökyüzü Telekomünikasyon’da Kurul Üyesi ve Whitemont LTD.’de Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini halen sürdürmektedir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.