Game Awards Kazananlarını, Oyun Bilgisayarı ile Oynamak Şart

   Güçlü bir oyun bilgisayarı kullanan oyun tutkunlarının, belki yıl içinde deneyimledikleri belki de ödül sonrasında deneyimleyecekleri yapımlar, ödül töreni gibi oyun dünyasına da damgalarını vurdu.

   Game Awards Kazananlarını, Oyun Bilgisayarı ile Oynamak Şart

   2014’ten bu yana Geoff Keighley’nin eğlenceli sunumuyla gerçekleşen ve artık, “Oyun dünyasının Oscar’ı” benzetmelerine muhatap olan The Game Awards ödül töreni, her geçen yıl katlanarak artan izleyici sayısıyla ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor. Bu yıl düzenlenen ödül töreni de en az geçen senelerdekiler kadar eğlenceli geçti fakat 2023, gerçekten de oyun tarihine adını altın harflerle yazdıracak oyunlara ev sahipliği yaptığından, ödül töreni, daha bir heyecanla takip edildi. Güçlü bir oyun bilgisayarı kullanan oyun tutkunlarının, belki yıl içinde deneyimledikleri belki de ödül sonrasında deneyimleyecekleri yapımlar, ödül töreni gibi oyun dünyasına da damgalarını vurdu. Dilerseniz gelin, mutlaka oyun bilgisayarı ile oynamanız gereken çok ödüllü The Game Awards 2023 kazananlarından bazılarına bakalım.

   Her Oyun Bilgisayarında Yer Alan Baldur’s Gate 3, TGA’da Şov Yaptı

   Baldur’s Gate serisinin uzun süren sessizliğini, Larian Studios eliyle bozan ve bundan sonra rol yapma oyunu geliştirmek isteyen stüdyoların kara kara düşünmesine neden olacak kadar mükemmel olan Baldur’s Gate 3, The Game Awards 2023’te âdeta şov yaptı. Aralarında, “Yılın Oyunu”, En İyi RPG” ve “En İyi Çok Oyunculu Oyun” gibi pek çok kategoride ödüle boğulan Baldur’s Gate 3, kazandığı tüm ödülleri sonuna kadar hak etti.

   Larian’ın, uzun yıllar öncesine dayanan rol yapma oyunu geliştirme tecrübesiyle şekillenen ve orijinal serinin ruhunu koruyarak bugüne taşıyan Baldur’s Gate 3, Divinity 4.0 oyun motoruyla geliştirildi. İlgili oyun motorunun, yapımdaki her bir noktayı harikulade şekilde çizmesi, oyuncunun, detaylar arasında kaybolmasını sağlaması ve “canavar” gibi oyun bilgisayarlarında, yapımın, 4K çözünürlükte oynanabilmesini mümkün kılması, oyun motorunun hünerlerinden yalnızca birkaçı.

   Bazı Oyun Bilgisayarı Modellerinin Çalıştıramadığı Alan Wake 2, Ödüle Doymadı

   Max Payne serisiyle tanınıp sevilen Remedy Entertainment’ın beyni Sam Lake (Sami Järvi), kendi imzasını taşıyan oyunlar geliştirirken belki bilerek belki de bilmeyerek oyun dünyasında yankı uyandıracak bir işe imza attı. 2010 yılında yayımlanan Alan Wake ve 2019’da çıkan Control oyunlarını, Remedy Connected Universe çatısı altında toplayıp yeni Alan Wake 2 oyununu, benzerine rastlanmayacak şekilde tasarlayan Remedy, bu oyunla, The Game Awards’tan eli boş dönmedi. “En İyi Oyun Yönetimi”, “En İyi Anlatı” ve “En İyi Sanat Yönetimi” dallarında ödüle layık görülen Alan Wake 2, Sam Lake ve ekibinin azminin sonucuydu.

   https://youtu.be/MEWgOlTIW4Y

   Korku, gerilim, doğaüstü kurgu gibi alanlarda hazırladığı eserlerle sanat dünyasına ilham kaynağı olan Stephen King’in, romanlarındaki referans ve tek evrende geçme meselesini örnek alan Remedy, Alan Wake 2 ile her oyun stüdyosuna kısmet olmayacak bir başarı yakaladı. Bunun yanında, Northlight adlı kendi geliştirdikleri oyun motorunu kullanan Remedy, Alan Wake 2’nin, dünyada mesh shader ile tasarlanan ilk oyun olmasını da sağladı. İlgili shader tekniği, eski nesil ekran kartları tarafından desteklenmediği için geliştirici ekip, oyunun, güçlü ekran kartları içeren oyun bilgisayarı modelleriyle deneyimlenmesini önerdi ve bu önerisini, oyunun sistem gereksinimleri listelerinde de vurguladı.

   “Canavar” ile Oyunlardaki Ödülleri Daima Siz Kazanın

   Göz açıp kapayıncaya kadar geçen koca bir yıl ve bu yılın sonunda, önemli oyunların oylanarak hak ettikleri değer neticesinde ödüle boğulmalarına alışmış, The Game Awards etkinliklerindeki oyunları, standart özelliklere sahip bilgisayarınızla oynamaya çalışmış olabilirsiniz. Ancak bu yıl, diğer yıllardan epey farklı ve az önce saydığımız iki oyuna ek olarak Forza Motorsports, yeni genişleme paketi ve içerik güncellemesiyle takipçilerini sevindiren Cyberpunk 2077 gibi oyunlar, eski nesil oyun bilgisayarı modellerini bile kolayca terletebiliyor. Bu nedenle güncel oyunların yanı sıra The Game Awards etkinliği kapsamında ödül kazanan yüksek prodüksiyonlu oyunları, güçlü oyun bilgisayarı modelleriyle oynamanız öneriliyor. Monster Notebook imzalı; Abra, Tulpar ve Semruk ailesindeki oyun bilgisayarları, The Game Awards 2023’te ödüllere aday gösterilen ve ödül alan tüm oyunları, yüksek çözünürlükte, ileri kare/saniye değerlerinde çalıştırıyor. Monster Notebook’un sizlere sunduğu satın alım esnasında donanım özelleştirme, satış sonrası destek ve ömür boyu bakım garantisi gibi avantajlardan da yararlanmak için vakit kaybetmeden kendinize uygun bir “canavar” ile tanışın, TGA 2023 ödüllerini toplayan başyapıtları birer birer bitirmeye başlayın.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.