Ziraat Harçlık Avans Nasıl Çekilir, Sorgulama Nasıl Yapılır?

   Ziraat Bankası’nın üniversite öğrencilerinin kullanımına sunduğu harçlık avans hakkında tüm merak ettikleriniz bu haberde.

   Ziraat Harçlık Avans Nasıl Çekilir, Sorgulama Nasıl Yapılır?

   Devlet tarafından üniversite öğrencilerine verilen burslar ve krediler, bilindiği üzere öğrenciler için Ziraat Bankası tarafından özel hazırlanan Genç BankKartlar ile verilmektedir.

   Her geçen gün artan öğrenci ihtiyaçları adına yapılan zamların yeterli olmadığı anları koruma altına almak isteyen devlet yetkilileri, ilk etapta sıradan bir şekilde sunulan bankamatik kartlarına önce kredi kartı özelliği eklediler ardından da Harçlık Avans adı altında bir sistem kurdular.

   Ziraat Kartları içinde bulunan Harçlık Avans özelliği, sadece üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği bir hizmettir ve bu hizmet için de devlet tarafından verilen geri ödemesiz burs ya da geri ödemeli kredi almanız gerekmektedir.

   Harçlık Avans özelliği, ilk kez bu kartı kullanacak olan kişilere herhangi bir işlem yaptırılmadan otomatik bir şekilde sunulmaktadır ve kişiler bunu istemezlerse kapattırabilme haklarına da sahipler.

   Eksi bakiyelere düşerek harcama yapmanıza imkân tanıyan ziraat harçlık avans, hesabınıza yatan burstan harcamış olduğunuz harçlık avans doğrudan çekilmektedir.

   Harçlık avans nakit çekilir mi?

   Harçlık avans özelliği hakkında en çok merak edilen, eksi bakiyelerin nakite çevirme durumlarının olup olmamasıdır.

   Herhangi bir Ziraat Bankası ATM noktasına ya da şubesine giderek, Harçlık Avansı nakite çeviremeyeceksiniz. Yalnızca kart ile yapacağınız alışverişlerde bu eksi bakiye harcamasını yapabilirsiniz.

   Bu duruma son vermek isteyen kişiler ise genellikle kuyumculara giderek altın gibi değerli eşyalar almakta ve bunları da başka kuyumcuya giderek bozdurmaktadırlar.

   Harçlık avans sorgulaması nasıl yapılır?

   Harçlık avans tutarından ne kadar harcadığınızı görmek ya da kullanılabilir bakiyenizin ne kadar olduğunu yalnızca Ziraat Bankası ATM noktalarına giderek öğrenebilirsiniz.

   Kullanmış olduğunuz Mobil Bankacılık ya da İnternet Bankacılığı uygulamaları, sadece normal hesap bakiyenizi gösterecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.