WhatsApp’da Korkutan Güvenlik Açığı Keşfedildi

   WhatsApp güvenlik açığı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Haberin doğru olup olmadığı ise henüz netlik kazanmadı.

   WhatsApp’da Korkutan Güvenlik Açığı Keşfedildi

   WhatsApp kullanıcılarına kötü haber geldi. Hackerler sanki siz atmışsınız gibi göstererek arkadaşlarınız ile konuşabiliyor. Böyle bir açığın olduğunu keşfeden WhatsApp hemen güvenlik çalışmalarına başladı.

   Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp milyonlarca kullanıcısı olan bir mesajlaşma uygulaması, ancak son dönemde bazı tehditler ile karşı karşıya kalmaya başladı. Ortaya atılan yeni bir iddiaya göre atılan mesajlara müdahale edilerek içeriği değiştirilebiliyor. Bu iddia ise Check Point’e ait, firma araştırmalarına göre Whatsapp’ın güvenlik protokolünden faydalanan bir takım hackerlerin olduğunu ve arkadaş listenizde olan kişilere gönderilen mesajların değiştirildiğini tespit etti.

   Grup sohbetleri değiştirilebiliyor!

   Ayrıca grup sohbetlerindeki mesajlara yönelik bir takım değişiklikler de yapılabiliyor. Attığınız mesajların içeriğini değiştirebilen hackerler bunu sizden habersiz ve anlamayacağınız şekilde yapmayı başarıyor. Ayrıca grup sohbetlerinde alıntı özelliğini kullanarak gönderen kişinin bilgilerini değiştirebiliyor. Hiç kimsenin anlamadığı ancak hackerlerin bu sayede özel bilgilere kadar ulaşılması sağlanıyor. Kişiye ait özel bilgiler, dolandırıcılık ve benzer olaylar için kullanılıyor. Güvenlik uzmanlarına göre sahte haber içerikleri bütün dünya geneline yayılabilir.

   Whatsap güvenlik açığı haberleri doğru mu?

   WhatsApp tarafından bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Haberin doğru olup olmadığı ise bilinmiyor. Ancak WhatsApp bir süredir güvenlik açıkları ile uğraşıyor ve bu konuda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kısa süre içerisinde WhatsApp’a gelecek olan güncelleme ile bu açığında ortadan kalkması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.