İnternet Kablo Renkleri Nasıl Bağlanır?

   İnternet kablo renkleri doğru sıralama ile bağlandığında yüksek performansla internet kullanabilirsiniz.

   İnternet Kablo Renkleri Nasıl Bağlanır?

   Cat 5 kablo bağlantısı yaparken internet kablo renkleri sıralaması doğru şekilde yapılırsa interneti yüksek performansla kullanabilirsiniz.

   Cat 5 kablo, Ethernet kablosu ve halk dilinde internet kablosu olarak bilinen kablo, modem ve bilgisayar arasında veri akışını sağlar. Aynı zamanda iki bilgisayarı birbirine bağlayabilir.

   Cat 5 kabloyu sıyırdığınızda 8 farklı renkte iç kablo bulunmaktadır. İnternet kablo renkleri sıralaması doğru şekilde yapılırsa interneti yüksek performansla kullanabilirsiniz.

   100 Metre mesafeye kadar sorunsuz şekilde internet bağlantısı yapmak için internet kablo renkleri doğru sıra ile yapılmalıdır.

   İnternet kablo renkleri için standart olarak belirlenen sıraya uyarsanız 100 mega bit lan bağlantısı yapmanız mümkündür. Ethernet kablosu renk sıralamasına uymayıp bağlantı yapıldığında internet hızınız yüksek olsa da bu hızı bilgisayara aktaramayabilirsiniz.

   Başarılı bir sonuç almak istiyorsanız internet kablo renkleri için belirlenmiş standart sırayı uygulamanız gerekiyor.

   İnternet kablo renkleri standart bağlantı

   -Turuncu beyaz-

   -Turuncu-

   -Yeşil beyaz-

   -Mavi-

   -Mavi beyaz-

   -Yeşil-

   -Kahverengi Beyaz-

   -Kahverengi-

   Ethernet kablosunun iki ucunun da Ethernet kablosu renk sırasına uyduğuna dikkat etmelisiniz.

   Yukarıda verilen sıraya göre internet kablo renkleri uygulandığında modem ve bilgisayar arasındaki internet bağlantısı tam performansta çalışacaktır.

   Ethernet kablosunu modem ve bilgisayarı birbirine bağlamak için değil de iki bilgisayarı birbirine bağlamak için kullanacaksanız; Çapraz Kablo (Cross Over) bağlantı yapmalısınız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.