Windows 10 Cihazlar İçin Yeni Nesil Snapdragon 850 İşlemciler

   Qualcomm Windows 10 cihazlar için yeni nesil Snapdragon işlemcileri duyurdu. Yeni Snapdragon 850 çipsetler daha düşük güç tüketimi ile yüksek performans sunuyorlar.

   Windows 10 Cihazlar İçin Yeni Nesil Snapdragon 850 İşlemciler

   Qualcomm Snapdragon işlemcili bilgisayarlar bu sene ciddi dikkat çekmedi fakat akıllı telefon işlemcileri yeni Qualcomm Snapdragon 850 çipsetlerle fark yaratmayı hedefliyor. Qualcomm da yeni işlemcilerini duyururken, bu ürünlerde yüzde 30 arttırılmış performans ve yüzde 20 geliştirilmiş batarya ömrü yer alacak. Böylece daha önce Asus NovaGo, Lenovo Miix 630 ve HP Envy x2 gibi cihazlarda kullanılan Snapdragon 835 işlemciler geride bırakılacak.

   Hem düşük güç tüketimi, hem performans

   Cihazlardaki bu performans artışı ise Qualcomm’un ikinci nesil 10nm teknolojili işlemcileriyle gerçekleşecek. Yeni çipsetler özellikle hesaplama ve performans gücü amaçlı üretilirken, enerji çekirdeklerindeki güç tüketimi de azaltılacak ve verimlilik artacak.

   Ayrıca performansın yanı sıra yeni Qualcomm Snapdragon 850 işlemcilerde yeni Snapdragon X20 LTE modem yer alıyor. Yeni Snapdragon X20 LTE modemle yeni nesil PC’lerde yüzde 20 ya da daha hızlı LTE hızları sunuyor.

   Snapdragon 850 ile yüksek ses ve görüntü kalitesi

   Ek olarak içinde Qualcomm Adreno 630 görsel işleme motoru da yer alacak ve Ultra HD ya da 4K oynatma özelliği bulunacak. Qualcomm’un Aqstic ve aptX sesiyle virtual surround sesler de desteklenecek.

   Qualcomm’un basın etkinliğinde yeni cihazlar duyurulmadı fakat yıl sonuna doğru Samsung’un Snapdragon 850 işlemci ile ürün çıkarması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.