Battlefront Ücretli Loot Box Sistemi Kalkıyor

   Eleştirilen oyunu (Battlefront 2 Ücretli Loot Box) EA değiştiriyor.

   Battlefront Ücretli Loot Box Sistemi Kalkıyor

   Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılın sonlarına doğru çıkan Star Wars: Battlefront 2 adeta olay yaratmıştı. Aslında bu kadar konuşulan şey oyunun mekanikleri, grafikleri veya oyun içi hatalar değildi. İnsanlar Electronic Arts’ın mikro ödeme sistemi yüzünden epey rahatsız olmuş, parayla satılan loot boxlar için protesto kampanyaları başlatmıştı.

   Electronic Arts’tan yeni hamle

   Protesto uzun bir süre devam ederken, bu durumdan pay çıkaran Electronic Arts gelecek stratejisini tekrar değerlendirmeye aldı ve Battlefront 2’den loot boxları kaldırmaya karar verdi. Aynı zamanda 21 Mart tarihinde gelecek olan yeni ilerleme sistemi hakkında da geliştirici ekip bilgilendirme yaptı. Güncellemenin en çok dikkat çeken kısmı ise artık loot box satışı olmaması ve Star Card’ların da sadece oyun içinde alınabilecek olması.

   Artık daha çizgisel, lineer yapıda bir ilerleme sistemi geliyor. Star Cards’ı oyuncular sadece oyunun kendisini oynayarak elde edebilecek. Çoklu oyuncu modlarında ne kadar bulunursanız, gemiler, karakterler ve sınıflar için o kadar tecrübe puanı elde edeceksiniz. Yeterli tecrübeye erişince de bununla skill puanı ya da Star Card açabileceksiniz.

   Aynı zamanda Loot Box kutuları da artık gerçek parayla satılmayacak ve sadece oyuna günlük girişler sonucu elde edilecek.

   Kısacası, Electronic Arts’a oyunculardan gelen yoğun tepkiler başarılı oldu. Wars Battlefront 2 Loot Box Sistemi Kaldırılarak oyun farklı bir hâl aldı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.