Oyuncu Bilgisayarında Olması Gereken Programlar

   Oyuncu bilgisayarınıza format attıktan sonra kurmanız gereken 5 işlevsel programı sizler için derledik.

   Oyuncu Bilgisayarında Olması Gereken Programlar

   Oyuncu bilgisayarınıza format attıktan sonra ilk hangi programları kuracaksınız? Bu sorunun cevabını 5 program ile yazımızda cevaplıyoruz. Oyun bilgisayarına kurmanız gereken 5 program listesiyle sizlerleyiz.

   LaunchBox

   Oyun koleksiyonunuzun daha düzenli, güzel ve size özel olmasını istiyorsanız LaunchBox kesinlikle bilgisayarınızda bulunması gereken programların başında geliyor. Oyun koleksiyonunuzu düzenlemenin yanı sıra, birçok emülatöre destek verdiği için Retro oyunlara da istediğiniz zaman erişmeniz mümkün. Aynı zamanda Steam gibi oyun koleksiyonunuzun bulunduğu servisleri direkt bu programa dahil edebiliyorsunuz.

   GameSave Manager

   Günümüzde birçok oyun kayıtları bulut sunucular üzerinde yedeklese de bazı oyunlarda bu durum hala geçerli değil. İşte bu noktada bulut depolama hizmeti sunan GameSave Manager devreye giriyor ve kayıtlarınızı bulut sunucularda yedekliyor. Bu sayede bilgisayarınıza format attıktan sonra eski kayıtlarınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

   Borderless Gaming

   Özellikle Twitch yayıncılarının ve çift ekran kullanan kişilerin oldukça işine yarayacak bu uygulama pencere desteği sunmayan oyunları pencere modunda açmanızı sağlıyor. Günümüzde birçok oyun bu özelliği sunsa da Borderless Gaming hala birilerinin işine yarayabilir.

   f.lux

   Uzun süre bilgisayar başında oturan kişilerde göz rahatsızlıkları oldukça sık olarak görülüyor. Bu durumun önüne geçmek adına oldukça gelişmiş ve başarılı bir uygulama olan f.lux, kesinlikle bilgisayarınıza bulunması gereken programların başında geliyor. f.lux, bilgisayarınızda ekran filtresi oluşturmanıza ve yönetmenize olanak sağlıyor. Üstelik bilgisayarınızın filtresini programlayarak saat saat nasıl bir ekran filtresi istediğinizi dahi ayarlayabiliyorsunuz.

   Ccleaner

   Birçok kişi tarafından bilinen ve yıllardır popüler olan dosya temizleme uygulaması olan Ccleaner, bilgisayarımızın her zaman hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Önbellek dosyalarını silmek, gereksiz programları kaldırmak ve bilgisayarınızı optimize etmek için biçilmiş kaftan olan bu program bilgisayarınızda kesinlikle bulunmalı.

   Düzenli aralıklarla yapacağınız bakımlar, bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayacak.

   Steam, Discord, WinRar tarzı programları listeye dahil etmememizin sebebi bu tarz programların zaten her bilgisayarda genellikle bulunması ve herkes tarafından bilinmesinden kaynaklanıyor. Bu listede çok bilinmeyen ancak kullanıcıların işine yarayacak uygulamaları derledik, başka bir yazıda görüşmek üzere.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.