Siri’nin Türk Rakibi CEYD-A

   Piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana sürekli konuşulan Siri, artık Türk rakibi CEYD-A ile karşı karşıya. Tamamen yerli olan bu uygulama hem Siri hem de Cortana gibi uygulamalara meydan okuyor. İşte CEYD-A hakkındaki detaylar.

   Siri’nin Türk Rakibi CEYD-A

   Sesli asistan olarak karşımıza çıkacak bu uygulama, cihazlarınızı hem daha hızlı kullanmanıza hem de işlevlerinin artmasına yardımcı olacak. Cenker Şişman tarafından geliştirilen bu uygulama, şu an Google Play uygulamaları arasında yer alıyor ve binlerce kişinin de cep telefonuna girmiş durumdadır. Program tamamen yerli olmasının yanı sıra ücretsiz olmasından dolayı da tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumdadır. Yüzlerce farklı komutu bilen ve bu komutları da en doğru şekilde yerine getiren CEYD-A Google Play Store üzerinden şu an için 25 bin kişiye yakın kullanıcıya yardım etmektedir.

   Google Play Store’dan 4.4 puan

   Binlerce kişinin kullandığı ve bilgilendirmek amacıyla da oyladığı CEYD-A’nın şu an 4.4 puanı bulunmaktadır. Tüm Android cihazlar ile sıkıntısız bir şekilde çalışan uygulama ile birlikte, kısa bir süre içerisinde rehberinizden numara bulabilecek ya da haritalar uygulamasını etkin bir şekilde kullanarak, civarınızda bulunan hastane, restoran ya da alışveriş merkezine kolay bir şekilde gidebileceksiniz.

   Kullanıcı sayısının her geçen gün biraz daha arttığı düşünüldüğünde hem Siri hem de Cortana’ya ciddi bir rakip geldiğini de söyleyebiliriz. Ayrıca bu uygulama kullanıcı sayısına bağlı olarak daha da geliştirilebilecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.