Zeytinli Rock Festivali’nden üzücü haber

   OHAL, dolayısıyla Zeytinli Rock Festivali bu yıl erteleniyor.

   Zeytinli Rock Festivali’nden üzücü haber

   Zeytinli Rock Festivali bu yıl erteleniyor

   Her yıl gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden biri haline gelen Zeytinli Rock Festivali bu yıl ertelendi. Bu kadarın alınmasında, darbe girişiminden sonra 21 Temmuz günü ilan edilen ve 90 gün sürecek olan OHAL etken oldu. 24, 25, 26, 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali, Edremit Kaymakamlığının kararıyla OHAL’in bitiminden sonraki bir tarihe alındı.

   Festivalin organizatörlüğünü üstlenen Milyon Yapım, kendi Facebook gruplarında yaptıkları paylaşımda, Festival Komitesinden erteleme kararıyla ilgili bir açıklamanın henüz gelmediğini, Türkiye’nin pek çok ilinde konser ve festivallerin devam ederken Türkiye’nin en önemli festivallerinden biri olan Zeytinli Rock Festivali‘nin ertelenmesi gibi bir gündemin olamayacağını yazdı ve cuma günü mesai saatleri içinde yapılacak açıklamaya kadar yazılıp söylenenlere itibar edilmemesini rica etti.

   Zeytinli Rock Festivali‘ne bu yıl gelmesi beklenen Selda Bağcan, Baba Zula, Duman, Teoman gibi büyük sanatçılar ve gruplar ilk yılından itibaren festivalin önemini artırmaktaydı. Festivali organize edebilmek için yurt içi ve yurt dışında pek çok sanatçıyla iletişim kurulduğu ve çok çaba sarf edildiği festivalin organizatörleri tarafından belirtildi. Festival kültürünü ve Zeytinli Rock Festival‘ini yaşatmak istediklerini söyleyen organizatörler, festivalin ertelenmesine gerek olmadığını onlarca x-ray cihazı, 6 adet eğitimli köpek ve 140 güvenlik çalışanıyla gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını da sözlerine eklediler.

   Festivalin ertelenme kararına tepki büyük oldu. #zeytinliyedokunma hashtagi altında yapılan gönderilerde bu karara duyulan tepkinin boyutunu görmek mümkün.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.