Yurtdışında İnternetinizi Türkiye’ye Ayarların

   Yurtdışında bulunan pek çok gurbetçi için internet ayarlarını Türkiye’ye göre ayarlamak oldukça avantajlı olanaklara kapı aralıyor.

   Yurtdışında İnternetinizi Türkiye’ye Ayarların

   Yurtdışında bulunan pek çok gurbetçi için internet ayarlarını Türkiye’ye göre ayarlamak oldukça avantajlı olanaklara kapı aralıyor. İnsanların Türkiye’de hizmet veren çeşitli platformları kullanma ya da bu platformlara ücretsiz ulaşma gibi seçenekleri dikkate alarak gerçekleştirdikleri internet bağlantısının nasıl gerçekleştirildiğini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

   İnternet bağlantınızın nasıl gerçekleştirileceğini öğrendikten sonra bu bağlantı ile hangi program ve içeriklere ulaşabileceğinize de göz atabileceksiniz. Böylelikle evde ya da iş yerinde daha keyifli bir zaman geçirmek için neler yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

   Yurtdışında İnternete Türkiye Üzerinden Bağlanmak

   Yurtdışında bulunan gurbetçiler için VPN ile internete bağlanmak çok değerli olsa da bu kavramın ne anlama geldiğini bilmeyen kimseler için VPN’i açıklamak gerekir. VPN; bir uygulama ile bulunulan adresin dışında bir adresten internete bağlantıya olanak sağlayan bir sistemdir.

   VPN kullanmak için yapmanız gereken ilk ve en önemli şeyin kesinlikle kaliteli bir program bulmak olacağını ifade edebiliriz. Bu konuda çoğu ücretsiz VPN programı Türkiye üzerinden internete bağlanmanıza izin vermez. Bu sebeple yurtdışından Türkiye VPN  konusunda ücretli VPN’ler tek çare gibi görünüyor.

   VPN ile Bağlanarak Netflix İzleyebilirsiniz

   Dünyanın en önemli içerik platformlarından bir tanesi olan Netflix, her ülke için farklı içerik ve uygulamalara imkân sağlar. Bu nedenle de Türkiye’de Netflix içerikleri ile dünyanın başka bir yerindeki Netflix içeriklerinin birbirinden farklı olduğu açıktır. Bu nedenle de gurbette yaşayan pek çok Türk için Türkçe içerikler ve Türkiye Netflix’e bağlanmak değerlidir. Ancak yurtdışından bunu yapmak normal şartlarda imkansızdır.

   Normal şartlarda mümkün olmasa da yurtdışından Netflix’e bağlanmanın VPN ile gerçekleştirilebilecek bir durum olduğundan bahsetmek gerekir.

   Yurtdışından Milli Maç Heyecanı

   Türkiye’de millî maçların açık kanaldan verilmesi nedeni ile futbol ya da basketbol gibi sporlara gönül vermiş hemen birey için maçları izlemek çok büyük bir heyecan olur. Ancak aynı heyecanın yurtdışındaki vatandaşlar için geçerli olduğunu söylemek pek mümkün olmaz. Türkiye’de açık yayın yapan ulusal kanalların yurtdışında erişebilir olmadığı durumlarda maçları izlemek de mümkün olmaz.

   Futbol, basketbol ya da diğer sporlardan bir tanesi ile ilgili maçları keyifle izlemek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey VPN ile Türkiye IP adresi almak olacaktır. IP adresinizi ayarladıktan sonra maçları keyifle izleyebilirsiniz. Maçların keyfini sürerken VPN ile bağlanmanın size sağlayacağı ayrıcalıkları da anlayabileceksiniz.

   Güvenilir Mi?

   VPN kullanmak konusunda gurbetçilerin zaman zaman dezavantajlar yaşayıp yaşamayacakları konusunda soru işaretlerine sahip olduklarından söz edilebilir. Bu nedenle de pek çok gurbetçi bu çözümden uzak durmak durumunda kalır. Hemen açıklamak gerekir ki VPN kullanmak eğer doğru bir tercih yapılmışsa kesinlikle bir olumsuzluk ortaya çıkarmayacaktır.

   Ancak VPN konusunda seçiminizi doğru yapmamışsanız telefonunuzdaki kişisel bilgilerin çalınması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle endişelerinizi bir kenara bırakmak adına kullanacağınız VPN uygulamasını çok iyi araştırın.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.