Youtube’dan Twitch’e Rakip

   Video sitelerinin kralı Youtube artık oyun yayınlarına da el atacak.

   Youtube’dan Twitch’e Rakip

   Youtube, artık oyun yayınlarına başlıyor!

   Video sitelerinin kralı Youtube artık oyun yayınlarına da el atacak. Youtube oyun videoları, yayınları konusunu giderek ciddiye almaya başlıyor.

   Youtube’un kullanıcı konusunda gözü gerçekten yüksekte!

   Birkaç haftadır ortalarda dolanan söylentilerden sonra Google bünyesinde bulanan Youtube hem web sitesi hem de uygulaması olacak Youtube Gaming‘i tanıtmaya hazırlanıyor. Ayrıca Youtube’un kullanıcı konusunda gözü gerçekten yüksekte. “Günümüzde oyunlar videoların etkisi ile yeniden doğuyor. Tanıtım videoları, oyun içi videoları gibi pek çok kategoriye ayrılan oyunlarla alakalı videolar bu duruma göre kendi hayran kitlelerini de ediniyor. Hal böyle olunca bizim de oyuncular için bir iyilik yapmamız gerekiyordu” diyen Youtube Gaming’in müdürü Alan Joyce konuşmasına şu kelimelerle devam etti. “YouTube Gaming favori oyuncularınız ve oyunlarınız üzerine kurulacak ve daha önce hiçbir yerde olmayandan fazla videoya sahip olacak bir platform diyebiliriz. Asteroids‘den Zelda‘ya 25 binden fazla oyun kendi sayfalarına, hepsinin en iyi videolarının bulunduğu ortak bir sayfaya ve oyuncuların canlı yayın yaptığı sayfalara sahip olacak.

   Kullanıcılar aynı zamanda kanallara abone olarak canlı yayınlar başladığında bildiri de alabilecek. Yine abone olunan kanallara göre tavsiye edilen diğer kanalları kullanıcılara sunacak olan YouTube Gaming gerek web sitesinde gerekse uygulamasında canlı yayın olayını merkez alacak şekilde olacak.” Bu sözleri okuduktan sonra bildiğin Twitch olmuş diyebilirsiniz zaten aynen öyle. Amazon Twitch’i satın aldıktan sonra Google bunun altında kalmamak için böyle bir adım atmış gibi gözüküyor. Youtube Gaming, ABD ve İngiltere’de yazın kullanılabilir hale gelecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.