YouTube Video İndirme ve MP3 Dönüştürme Yapılamayacak!

   YouTube videolarını MP3’e dönüştüren veya indirme işlemi gerçekleştiren servisler kapanıyor.

   YouTube Video İndirme ve MP3 Dönüştürme Yapılamayacak!

   Eğer YouTube videolarını daha sonra izlemek veya dönüştürmek için çeşitli indirme servislerini kullanıyorsanız, yeni alternatifler aramaya başlasanız iyi edersiniz. Yakın bir zamanda popüler dönüştürücü uygulama ve web siteleri kapatılacak.

   Betanews’in haberine göre, YouTube MP3 indirme ve YouTube video indirme işlemleri için kullanılan 3. parti uygulamalar ve çeşitli dönüştürme siteleri kapatılıyor. Kayıt şirketleri bu siteleri yasal önlemlerle kapatmaya karar verirken, site sahipleri de aynı zamanda ceza ödeyecekler.

   YouTube video indirme siteleri ve benzer servislerin aldığı cezalar, diğer YouTube MP3 indirme sitelerini de tehlikeye sokacak.

   Üçüncü parti uygulamalar da tehlikede

   YouTube video indirme ve MP3 dönüştürme siteleri plak firmaları tarafından hedefe alınırken, YouTube’un sahibi olan Google da üçüncü parti YouTube uygulamalarını engelleme adımları atıyor. Popüler ProTube uygulaması Google’ın yaptığı birkaç isteğin ardından Apple yaptırımıyla App Store üzerinden kaldırılmıştı.

   Uygulama oldukça popülerdi çünkü resmi YouTube uygulamasında olmayan pek çok özelliği barındırıyordu. Örneğin arka planda video oynatma yapılabiliyordu veya sadece ses açılabiliyordu.

   Uygulamanın geliştiricisi Jonas Gessner konuya dair web sitesinde bir açıklama yaparken, bu karardan ötürü oldukça üzgün olduğunu ve YouTube’un tehditleri sonucu Apple’ın uygulamayı aniden mağazadan kaldırdığını dile getirdi.

   Gessner’a göre, YouTube kendisinden resmi uygulamada olmayan özellikleri kaldırmasını talep etti. Geliştirici Gessner’a göre, YouTube kendi servislerine paralı üyelik elde etmek için benzer üçüncü parti uygulamaları yasaklamak istiyor.

   Kısacası, alınan yasal önlemlerle bir süre sonra alternatif YouTube uygulamalarını ve video/MP3 indirme sitelerini göremeyeceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.