Yeni Kimlik Kartlarının Değişeceği Tarih Giderek Netleşiyor

   Yeni kimlik kartlarının tüm Türkiye’de kullanıma geçileceği tarih, günden güne belirleniyor.

   Yeni Kimlik Kartlarının Değişeceği Tarih Giderek Netleşiyor

   Bilindiği üzere kimlik kartları ülkemizde yenilenecek ve bireylerin sahip olacakları yeni kimlik kartlarında birçok özellik bulunacak. Sadece bir kimlik olmaktan çok günlük yaşantımızda birçok işi daha kolay gerçekleştirmemizi sağlayacak olan yeni kimlik kartları merakla beklenirken, yapılan açıklamalar ile tarih günden güne belirginleşiyor.

   Sürekli gelişen teknolojinin hayatımıza katacağı bir kolaylık olarak da görebileceğim yeni kimlik kartlarımız, pilot bölge olarak belirlenen Kırıkkale’de 15 Mart tarihinde dağıtılmaya başlanmıştı. Hem görsellik hem de işlev bakımından çok önemli özellikleri olan kimlik kartlarının, tüm Türkiye’de dağıtılacağı tarihlere doğru ilerliyoruz.

   Başbakan Binali Yıldırım açıkladı

   Tüm açıklamaları dikkatli bir şekilde okuduğumuz zaman, net bir tarihin hiç kimse tarafından açıklanmadığı söylememizde fayda var. Fakat Başbakan Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu en son açıklamada, yeni kimlik kartlarının tüm Türkiye’de 2017 yılında kullanılmaya başlayacağı, yıl sonunda da tüm kimliklerin yenileneceğinin planlandığını açıkladı. Başbakanın yapmış olduğu bu açıklamada, daha erken kavuşulması beklenen yeni kimlik kartlarının, darbe teşebbüsünden dolayı biraz daha geciktiğini belirtti.

   Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamanın devamında Valilikler ve İl Özel İdarelerinde bazı düzenlemelerin yapılacağını, bu düzenlemeler yapıldıktan sonra da sürecin hızlanacağını söyledi. Bu durum da OHAL sürecinin bitmesinin ardından yeni kimlik kartlarına kavuşmamızın önünde hiçbir engel kalmayacağını bizlere hatırlatıyor. Birkaç ay daha bekledikten sonra bu denli teknolojik özelliklere sahip kimlik kartlarına kavuşabileceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.