Yeni Audi Teknolojisi Sayesinde Trafik Işıkları Dert Değil!

   Audi’nin 2017 yılında satışa sunacağı yeni otomobil serisinde birçok yenilik bizleri bekliyor. Kullanıcıları için pek çok kolaylık sağlayacak araçlarla artık trafik lambaları bir sorun haline gelmeyecek.

   Yeni Audi Teknolojisi Sayesinde Trafik Işıkları Dert Değil!

   Dünya markası Audi’nin yakın zamanda sevenleri ile buluşturmayı planladığı teknoloji harikası yeni model arabası ile şehirde trafik düzene oturacak ve keyifli sürüşler yaşanacak. Audi markasının 2017 yılında bazı şehirlerde satışa sunulacak olan teknoloji harikası aracında bulunan araç ve altyapı platformu ile birlikte araç kullanıcılarının trafik lambalarını problem etmesine artık gerek kalmayacak.

   Kırmızı ışıkta beklemek tarih oluyor

   Şehirde bulunan tüm trafik lambalarının işleyiş sistemine ait veriler Audi’nin 2017 yılında satışa çıkaracağı araçlarına kaydedilecek. Aracın içinde bulunan bilgi ekranı sayesinde de nerede kırmızı ışık var ve ne kadar süre yanacak olduğu öğrenilebilecek. Bu sayede de araç kullanıcıları trafik lambalarının durumuna göre araç hızını kontrol altına alabilecek ve seyir halindeyken mümkün oldukça trafik lambalarında kırmızıya takılmayacak.

   Altyapı ve araç iletişim sisteminin ön ayağı olan Audi’nin bu sisteminin devamında trafik sıkışıklığı, yol üzerindeki kazalar, belediye çalışmaları ve park yeri bulma gibi sorunlara da çözümler bulunacak. Araç içleri canlı bilgi sistemi ile çalışacak.

   2017 yılında kullanılabilecek

   Dünyanın sevilen ve en çok satılan markalarından biri olan Audi’nin oluşturduğu bu sistem ilk olarak 2017 yılında A4, A4 Allroad ve Q7 model arabalarında kullanılmaya başlanacak. Audi tarafından tasarlanmış bu aracın amaçları arasında ise, trafik kazalarının önüne geçmek, daha keyifli şekilde seyir etmek ve güvenli bir araç kullanmak yer alıyor.

   YORUMLAR