Yeni Amazon Kindle Oasis Özellikleri ve Fiyatı

   Sıradaki Amazon cihazı (Amazon Kindle Oasis) tamamen metal kasaya sahip ve sesli kitap oynatabiliyor.

   Yeni Amazon Kindle Oasis Özellikleri ve Fiyatı

   Amazon, ilk Kindle cihazını satışa çıkaralı 10 sene geçmişken şimdi de yeni Kindle Oasis geliyor. Geliştirilen Kindle Oasis geçen yıl çıkan Oasis modeline göre daha büyük boyutlarda iken, geniş bir 7 inç ekrana ve otomatik parlaklık özelliğine de sahip.

   Amazon Kindle Oasis daha Premium bir yapıda

   Tamamen alüminyum kasayla gelen cihaz bu yönüyle önceki plastik modellere göre farkını hissettirirken, aynı zamanda kendisi ilk su geçirmez özellikli Kindle sürümü oluyor. Yani bu sayede kendisini banyoda ya da sahilde kullanabilecek, su sıçraması endişesi duymayacaksınız.

   2 metre su altında 60 dakikaya kadar sorunsuz çalışabilen yeni Amazon Kindle Oasis’in en büyük özelliği ise artık Audible başlıklı sesli kitapları oynatabilecek olması. Bluetooth kulaklık ya da hoparlörlerle de çalışabilecek olan cihazda maalesef 3.5mm kulaklık girişi ise mevcut değil. Aynı zamanda dahili bir hoparlör de bulunmuyor. Yani cihazdan ses alabilmek için başka bir yere bağlamak zorundasınız.

   Amazon Kindle Oasis kaç para olacak?

   Yeni Amazon Kindle Oasis şu anda firmanın resmî web sitesinden ön siparişe açıldı ve ilerleyen haftalarda da satın alanlara cihazları gönderilecek. Ayrıca 2016 yılındaki sürüme göre fiyatta da düşüş yaşandı ve başlangıç modeli 290 dolar yerine 250 dolar olarak belirlendi.

   En uygun model 8GB dahili hafızayla gelirken, 32GB hafızalı model ise 280 dolar tutuyor. Ayrıca 32GB hücresel verili sürümün satış fiyatı ise 350 dolar olarak belirlendi. Yani oldukça fazla seçenek mevcut.

   YORUMLAR
   1. Banu dedi ki:

    Güzel ve karizma bir cihaz!