Yazıcınız için Toner Seçimi Nasıl Yapılır?

   Hem performans olarak hem de fiyat olarak yüksek verim alabilmek için, uygun fiyatlı ve kaliteli tonerleri tercih etmek gerekir.

   Yazıcınız için Toner Seçimi Nasıl Yapılır?

   Gün içerisinde eğitim ya da iş hayatımızda birçok kez baskı alma ihtiyacı duyarız. Bu ihtiyacımızı karşılayan yazıcılar, farklı kullanım amaçlarına bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir. Yüksek sayfa baskı kapasitesi ve daha hızlı baskı için genel olarak lazer yazıcı modelleri tercih edilir. Lazer yazıcılar, toner kartuşlar ile çalışmaktadır. Lazer yazıcılar klasik model yazıcılara göre oldukça hızlı baskı yaparlar. Kullanılan toner baskı hızını ve kalitesini oldukça etkiler. Kaliteli ve hızlı baskılar alabilmek için kaliteli ve cihazla uyumlu toner çeşitleri tercih etmek önemlidir. Uygun fiyatlı, baskı maliyetlerini düşüren kaliteli kartuşları satın almak için Avansas’ı tercih edebilirsiniz.

   Toner Nedir? Ne İşe Yarar?

   Toner kartuş temel olarak yazıcı ve fotokopi makinelerinde baskı yapılmasını sağlayan bir çeşit tozdur. Kullanmaya başladığı ilk zamanlarda karbon tozu kullanılan tonerler, daha sonra baskı kalitesini artırması açısından polimer ile karıştırılarak üretilmeye başlandı.

   Toner kartuşlar genel olarak yüksek baskı kapasitesine sahip cihazlarda kullanılır. Baskı maliyetlerini düşüren tonerler, ekonomik olarak püskürtmeli kartuşlara göre daha avantajlıdır. Tonerin kalitesine ve cihaz modeli ile bağlantılı olmakla beraber tonerlerin baskı kalitesini püskürtmeli kartuşlara nazaran daha yüksek olduğu söylenebilir.

   Toner Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

   Farklı baskı cihazları için üretilen, birbirinden farklı pek çok toner çeşidi bulunur. Toner satın alırken ilk olarak cihaz ile uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Cihaza uygun olmayan toner modelleri sorun çıkarır ve istenilen baskıları yapamaz. Yüksek performans sağlayabilmek için cihaz ile uyumlu toner çeşitleri tercih edilmelidir.

   Bunun yanında, alınmak istenen baskı sayısına bağlı olarak tonerin baskı kapasitesine dikkat edilmelidir. Özellikle ofis ortamları gibi çok sık baskı alınan mekanlar için baskı sayısı yüksek olan tonerler tercih edilmelidir. Baskı kalitesi, ürünün garanti süresi ve renk skalası da dikkat edilmesi gereken unsurlar olarak göze çarpar. Toner satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise tonerin orijinal olup olmadığı durumudur. Muadil tonerlerin baskı kalitesi daha düşük olmakla beraber, ekonomik olmaları ise öne çıkarlar. Dünyaca ünlü markalara ait orijinal tonerler ve kaliteli muadil tonerler satın alabilmek için güvenilir bir platformdan alışveriş yapmak gerekir. Avansas, güven içinde toner satın alabileceğiniz platformlar arasında yer alır.

   Toner Kalitesini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

   Tonerlerin kalitesini belirleyen temel birkaç unsur bulunmaktadır. Öncelikle aldığınız tonerlerin iç ve dış paketlemesine dikkat etmenizi öneririz. Dış paketi, hava geçirmeyen ve toneri koruyacak şekilde olmalıdır. İç paketlemesi ise, tonerin içindeki mürekkebin akmasını ve kurumasını engelleyen koruma bantlarını üzerinde barındırmalıdır.

   Tonerden elde ettiğiniz verimle tonerin kalitesinin orantılı olduğu söylenebilir. Tonerin verimi ise baskı kalitesi ve basabileceği sayfa sayısına bağlıdır. Tonerin baskı kalitesi elde edeceğiniz sonuçları direkt olarak etkileyecek ve istediğiniz sonucu almanıza olanak sağlayacak en temel faktördür. Baskı kalitesi, muadil ve orijinal tonerler arasında farklılık göstermektedir. Bu nedenle toner kalitesini gözetirken alacağınız ürünün muadil mi orijinal mi olduğuna dikkat etmenizi öneririz. Orijinal tonerlerle yapılan baskıların renklerinin çok daha uzun süre solmadan canlı kaldığı bilinmektedir.

   Toner kalitesini etkileyen en son faktör ise sahip olduğu baskı kapasitesidir. Elinizdeki tonerle kaç sayfa baskı alabildiğiniz ürünün kalitesini gösteren bir diğer unsurdur.

   Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Tonerler Nereden Alınır?

   Toner alırken, kalite ve fiyat dengesini kurabilmek oldukça önemlidir. Hem performans olarak hem de fiyat olarak yüksek verim alabilmek için, uygun fiyatlı ve kaliteli tonerleri tercih etmek gerekir. Piyasa araştırması yaparak çeşitli platformlardan bu alışverişi yapabilirsiniz. Örneğin Avansas bu platformlar arasında yer alır. Avansas’ta kaliteli markalar tarafından üretilen, uygun fiyatlı ve kaliteli toner ve kartuş çeşitleri yer alır. Cihazınıza uygun olan toner çeşitlerini belirleyerek, yüksek performans sunan tonerleri Avansas’tan gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.