Yapay Zekâ Dünya Güzelini Seçti

   Beauty.ai sitesi, geçtiğimiz günlerde bir güzellik yarışması düzenledi. Fakat güzellik yarışmasının jürisi bu sefer insanlar değildi. Bu sefer dünya güzellerini yapay zeka seçti.

   Yapay Zekâ Dünya Güzelini Seçti

   Dünyada çoğu insan, yarışmacıların fiziksel güzelliklerine göre sıralanıp dereceye girenlere unvan ve ödüllerin verildiği “güzellik yarışmalarını” izliyor. Birçok kanal ve birçok internet sitesi bu gibi yarışmaları düzenliyor. Düzenlenen yarışmalar oldukça da ilgi görüyor.

   Beauty.ai sitesi geçtiğimiz günlerde bir güzellik yarışması düzenledi. Düzenlenen güzellik yarışması oldukça ilgi gördü. Fakat yarışmanın en çok ilgi gören tarafı yarışmacılar değil, jüriydi. Zira bu yarışmada jüri insanlardan oluşmuyordu.

   Jüri bu sefer insanlardan oluşmak yerine yapay zekâdan oluştu

   Yarışmaya katılan yarışmacıları jüri konumundaki yapay zekâ değerlendirdi. Bu değerlendirmenin sonucunda yarışmacıları sıraladı ve yarışmanın kazananlarını belirledi.

   Yapay zekâ tarafından oluşan jüri, kullanıcıların yüz algoritmalarını yüz kırışıklıkları, yüz simetrileri ve gösterdikleri yaşlara göre oluşturdu ve bu algoritmaya göre yarışmacıları değerlendirdi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.