Yapay Zeka Artık Jüri Koltuğunda

   Uluslararası bir platformda düzenlenen güzellik yarışmasında, yapay zeka jüri koltuğundaydı. İşte detaylar.

   Yapay Zeka Artık Jüri Koltuğunda

   Yapay zekâ konusunda yapılan araştırmalar, geliştirilen uygulamalar ve sürekli olarak düzenlenen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Uluslararası bir platformda düzenlenen güzellik yarışmasında, en güzel olan kadınları ve birbirine benzeyen kişiler bir yapay zekâ tarafından seçildi. 6 bin aday üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda Pınar Acar Övet adında bir Türk yarışmacı da birincilik ile ödüllendirildi.

   Algoritma açısından çok karışık bir yapısı olan bu yapay zekâ, insan güzelliğini çok farklı noktalara göre değerlendirmektedir. Kişilerin yaş gruplarına göre farklı kategorilerde yarış içerisine girdiği bu yarışmada, yapay zekâ bayanların yüzünde bulunan kırışıklıklar ya da simetrik detaylara dikkat ederek birinciyi belirledi.

   Yapay zekâ bir Türk’ü seçti

   Yaşlara göre ayrılan kadınlar arasında Pınar Acar Övet isimli kişi, 30 – 39 yaş grubu aralığında birinci seçildi ve uluslararası anlamda düzenlenen bu güzellik yarışmasının 44 güzelinden birisi oldu. Yapay zekanın jüri olarak görev aldığı bu yarışma tamamen dijital bir ortamda düzenlendi. Yarışmanın en çarpıcı noktası ise, güzellerin mevcut yaşlarına yapay zekâ tarafından yapılan tahminlerdi.

   30 – 39 yaş aralığında birinci gelen Pınar Acar Övet, yapay zekâ tahminlerine göre 18 yaşında kabul edildi. Bu sonuçları elde eden kişiler, Türk güzel ile ilgili araştırmalara başladı. Yarışmada birinci seçilen Övet’in ise Bursa’da tekstil firmasında çalışan ve 31 yaşında olduğu anlaşıldı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.