Yapay Deri Deneyleri Başarılı Oldu!

   Bilim insanları kırışıkları azaltan ve aynı zamanda deriyi gençleştiren yapay deri ürettiklerini duyurdu! İşte tüm detaylar!

   Yapay Deri Deneyleri Başarılı Oldu!

   Birçok insan ömrünün çok daha uzun olmasını ister. Yaşlandığını fark eden ve bu sırada da hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağının farkına varan bazı insanlar en azından yaşlanma etkilerini tersine çevirmeye ve fiziksel olarak daha genç görünmeye çalışırlar. Bu istekleri gerçekleştirmek için de çeşit çeşit kozmetik ürünlerine, bitkisel karışımlara ve çeşitli çözümlere başvuran insanlar artık çok daha farklı bir çözüm yoluna sahip olabilirler!

   Massachusetts Institute of Technology yani MIT’de görev alan araştırmacılar insan derisine ciddi anlamda benzeyen bir yapay deri üretmeyi başardıklarını açıkladı. Deriye sürekli şekilde madde takviyesi yapmak ve derinin zarar görmesini engellemek amacı ile geliştirilmiş olan bu söz konusu yapay deri, alt kısmında yer alan besleyici maddeler sayesinde derinin onarımını gerçekleştiriyor ve deriyi de sürekli olarak besliyor. Ayrıca bu yapay deri tamamen polimer maddeler kullanılarak üretilmiş durumda.

   Araştırmalar son derece başarılı!

   Derinin üst kısmını kaplayan ve aynı zamanda zararlı maddelerin deriye nüfuz etmesine engel olan bu yapay deri, özellikleri bakımından hem onarıcı hem de koruyucu bir yol izliyor. Bugüne dek yapılan araştırmalarda da yapay deri üstün bir başarı göstermiş durumda.

   Tamamen saydam olarak üretilen yapay deri, yapıştırıldığı dakikadan itibaren 24 saat sonrasına kadar deri üzerinde kalabiliyor. 24 saat geçtikten sonra ise sahip olduğu bütün besleyici maddeleri deriye naklediyor ve yapılan testlere göre madde deriye herhangi bir zarar vermiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.