Yahoo’da Skandal: 200 Milyon Hesap Hacklendi

   İnternetin ilk yıllarının en popüler sitelerinden olan Yahoo, büyük bir problem yaşıyor. Yeniden sistemin hacklendiği açıklandı.

   Yahoo’da Skandal: 200 Milyon Hesap Hacklendi

   ABD’de faaliyetlerini yürüten ve uluslararası alanda da hala ilgi gören Yahoo, güvenlik konusunda son dönemlerde oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Gündeme gelen son bilgilerde sistemin yeniden hacklendiği açıklanırken, bu durumun Yahoo tarafından da kabul edildiği ve konuyla ilgili önümüzdeki günlerde basın açıklamasının yapıldığı duyuruldu. Bu bakımdan şu anda 200 milyon hesap tehlike altında olduğu da onaylanmış durumda.

   Bilgiler Recode’de

   Yahoo ile ilgili gelişmeleri aktaran portal Recode olurken, 2012 yılında yaşanan yeni olayda, kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiği ve 200 milyon hesabın bu durumdan etkilendiği de belirtildi. Bu bakımdan Yahoo kullanıcılarının 2012 yılından beri bilgileri kötü niyetli kişilerin elinde olabilir. Yahoo tarafından bu iddialara tüm beklentilere rağmen bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle konuyla ilgili pek çok soru işareti de oluşmuş durumda. Bu konuda nasıl işlem yapılacağı ve nasıl bir yol izleneceği merak ediliyor. Aynı zamanda Yahoo’nun Verizon tarafından satın alınma ihtimali de bu dedikodulardan sonra iptal edilebilir.

   Artık çok geç olabilir!

   Yahoo için yapılan değerlendirmelerde açıklama artık çok geç olduğu da belirtilirken, bundan sonraki süreç içinde Yahoo’nun geleceğinin çok parlak olmadığı da belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde Yahoo için çok daha zorlu geçecek. Kullanıcıların baskısının yanı sıra firmanın bu şaibeli durumda satılmasına da pek ihtimal verilmiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.