Xperia X Compact Avrupa’da Pazarına Giriyor!

   Sony Xperia X Compact olarak adlandırılan yeni telefon modelinin Avrupa’da satışa çıktığı açıklandı.

   Xperia X Compact Avrupa’da Pazarına Giriyor!

   IFA 2016’da Sony tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni telefon modeli fuarın en dikkat çeken modellerinden birisi olarak görülmüştü. Bugüne kadar Sony tarafından piyasaya sunulan telefon modelleri çok fazla ilgi görmemesine rağmen çok önemli özellikleri barındırıyordu.

   Özellikle Sony tutkunları için yeni bir modelin daha piyasaya sunulacağı öğrenilirken, bu durum da yine ilgi çekti. Konuyla ilgili ilk açıklamalar ve tanıtımlar mobil fuarda gerçekleştirilirken fuarın ardından Sony ilk resmi adımı da atmaya hazırlanıyor.

   Sony Avrupa’ya girecek!

   Sony Xperia X Compact olarak adlandırılan yeni model ile Avrupa pazarına girecek olan Sony, böylece mobil sektörde güçlü bir cihazı ile yer alacak. İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, İsveç ve Polonya’da resmi olarak telefon satışına başlanırken kullanıcıların ortalama 450 Euro gibi bir ödeme ile yeni telefon modeline sahip olacağı açıklandı.

   Avrupa pazarında 3 farklı renk ile satışa çıkan telefon modelinde yer alan özellikleri söyle;

   4.6 inç Full HD ekran

   3 GB RAM

   microSD kart desteği

   16 GB depolama alanı

   6 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 650 işlemci

   23 MP arka kamera

   5 MP ön kamera

   Google Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi

   Sony ne kadar satacak?

   Avrupa pazarına girilecek olan telefon modelinin ne kadar satış yapacağı, markaya ne kadar katkı sağlayacağı şu an için tahmin ediliyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan satış işlemleri ile birlikte telefonun ne kadar ilgi göreceği ve Sony’nin bu anlamda ne kadar başarılı olacak görülecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.