Xiaomi Mi AirDots Youth Edition Kablosuz Kulaklık Uygun Fiyatla Piyasada

   Xiaomi Mi AirDots Youth Edition kullanışlı özelliklere sahip olmasına rağmen düşük fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

   Xiaomi Mi AirDots Youth Edition Kablosuz Kulaklık Uygun Fiyatla Piyasada

   Apple’ın geçtiğimiz yıl görücüye çıkardığı AirPods, özellikle kablosuz kulaklık sektöründe büyük bir ivmenin yaşanmasını tetikledi. Buna etki eden faktörlerden bir tanesi ise elbette yeni iPhone modellerinin artık 3.5 mm kulaklık girişi ile gelmiyor oluşu denilebilir.

   Rekabetten geri kalmak istemeyen Xiaomi ise AirPods’a alternatif olabilecek yeni bir ürün tanıttı.

   Xiaomi Mi AirDots Youth Edition adıyla duyurulan yeni kablosuz kulaklık, kullanışlı özelliklere sahip olmasına rağmen düşük fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

   Xiaomi Mi AirDots Youth Edition kablosuz kulaklık özellikleri

   Bluetooth 5.0 teknolojisini destekleyen kulaklık, 4 saate kadar stereo, 5 saate kadar mono ve 12 saate kadar da kutulu bir şekilde müzik çalma desteği sunuyor.

   Kulaklıklar üzerinde yer verilen dokunmatik alan, şarkıları kontrol etmeyi ve gelen çağrıları cevaplamayı sağlıyor. Özellikle spor yaparken bir hayli işlevsel hale dönüşen bu özellik, aynı zamanda araba kullanımı sırasında da kişiye kolaylık yaratıyor.

   Kulaklıkların konumlandırıldığı plastik kutu ise AirPods ile benzer bir görünümün oluşmasına yol açıyor.

   Bahsi geçen kutu üzerinden şarj olan kulaklık, ne yazık ki gürültü önleme gibi oldukça kullanışlı bir özelliğe sahip değil.

   Aynı zamanda suya karşı dayanıklılık da cihazın özelliklerinde yer almıyor.

   Ancak tüm bunlar, ürünün fiyatı düşünüldüğünde oldukça makul görülebilir. Zira Xiaomi Mi AirDots Youth Edition kulaklığının fiyatı yaklaşık 30 dolar.

   Xiaomi Mi AirDots Youth Edition kablosuz kulaklık nasıl alınır?

   Xiaomi, yaptığı duyuruda kulaklığın şimdilik Çin bölgesi ile sınırlı kalacağını paylaştı. Ancak diğer Xiaomi ürünlerinde olduğu gibi Çin merkezli siteler üzerinden kulaklığa erişimin mümkün olabileceği düşünülüyor.

   11 Kasım 2018 tarihi itibariyle satın alınabilir hale gelen cihaz, özellikle kablosuz kulaklık sektöründe rekabeti daha da arttıracağa benziyor. Ekonomik fiyat desteği, bu duruma epey etki edecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.