Xiaomi Cephesinde Satışların Artışıyla Yüzler Gülüyor

   Yılın son çeyreğine ait mali raporunu yayınlayan Xiaomi, artan satış rakamlarıyla başarılı bir firma olduğunu tekrar kanıtladı.

   Xiaomi Cephesinde Satışların Artışıyla Yüzler Gülüyor

   Çin’in yükselen yıldızı olarak anılan Xiaomi, edindiği bu unvanı sürdürme niyetinde. Şirket tarafından yayınlanan yeni rapor, satışların epey yüksek olduğunu gözler önüne seriyor.

   Yılın son çeyreğine ait mali raporunu yayınlayan Xiaomi, başarılı bir firma olduğunu tekrar kanıtladı. Rapora göre şirketin son çeyreği artan satış rakamları ile kapattığını söyleyebiliriz.

   Dönemsel bazda artan satışlar, elbette şirketteki yüzlerin gülmesini sağlıyor.

   Uyguladığı düşük fiyat politikasına karşı yüksek performans ve kalite anlayışını sürdüren Xiaomi, nitekim bu sayede epey önemli bir başarı kaydetti.

   Küresel çapta sürdürülen başarının her geçen dönem artması ise şirketin daha da ön plana çıkmasını sağlıyor.

   Xiaomi gelirlerini %50 oranında arttırdı

   Yapılan açıklamaya göre Xiaomi, son çeyrek mali tablosu ile birlikte toplamda 73 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. Yıllık bazda değerlendirildiğinde %50 oranında bir artıştan söz ediliyor.

   Net kar oranı 5 milyon dolar iken artış ise %17 olarak kaydedildi. En önemli satış başarısı ise firmanın cep telefonu bölümünden geldi.

   Raporda, Xiaomi’nin akıllı telefon modelleri üzerinden 59 milyon dolar gelir elde ettiği göze çarpıyor. Buradaki artış ise %39.

   Üç aylık dönem içerisinde toplam 33 milyon satış rakamına ulaşan şirket, ekim ayı sonu itibariyle ise 100 milyon satış rakamını geçti.

   Akıllı telefon sektöründeki devler ile yarışmaya başlayan marka, bu durumu rakamlar ile kanıtlamayı da başarıyor.

   Xiaomi Mi 8 satış rakamları

   Yayınlanan raporda şirketin en son çıkardığı amiral gemi modeline ait satış rakamına da değiniliyor. Rapora göre Xiaomi Mi 8 akıllı telefon modeli, 6 milyon satış rakamını geride bıraktı.

   Şirketin en çok gelir elde ettiği kategorinin ise üst seviye akıllı telefonlar olduğu göze çarpıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.