Xerox’dan Ofis Teknolojilerini TL ile Kiralama İmkanı

   Xerox, ofis teknolojileri satın alımı yapmak istemeyen işletmeler için Türkiye’de ilk kez Türk Lirası bazlı kiralama seçeneğini uygulamaya koyuyor.

   Xerox’dan Ofis Teknolojilerini TL ile Kiralama İmkanı

   Xerox; uluslararası finansman kuruluşu GRENKE ile işbirliğine giderek Türkiye’de başta KOBİ’ler olmak üzere her ölçekten şirkete Xerox ürün ve çözümlerini satın almadan sabit Türk Lirası ödemelerle kiralayarak kullanma imkanı sunuyor.

   Xerox, Türkiye’de kiralama yolu ile ofis teknolojilerini kullanmak isteyen işletmelere yeni bir finansman seçeneği sunmaya başlıyor!

   Xerox ürün ve çözümlerini kiralama yoluyla kullanmak isteyen şirketlere, 31 ülkede kiralama, faktöring ve bankacılık hizmetleri veren GRENKE aracılığı ile bu imkânı sunacak. Xerox marka ofis cihazları, dijital baskı sistemleri, sabit tutarlı Türk Lirası ödemelerle kiralanabilecek.

   Xerox cihazları için sunulan kiralama opsiyonu, ofis cihazlarını satın almadan kullanmak isteyen her ölçekten ve sektörden firma için büyük kolaylıklar sağlayacak. 2011 yılından beri Türkiye’de hizmet veren GRENKE aracılığıyla gerçekleştirilecek olan kiralama işlemleri, riskli görünmeyen firmalardan teminat istenmeden yapılabilecek. Yapılacak başvurular GRENKE firması tarafından en geç 2 iş günü içerisinde cevaplanacak. Müşteri taleplerine uygun bir kiralama vadesi ile sunulacak Xerox ürün ve çözümleri, müşterinin ofis adresine Xerox tarafından kurulacak. İsteyen müşterilere ayrıca kopya başına belli bir ücret karşılığında sunulan düzenli bakım ve servis anlaşma seçenekleri de Xerox tarafından sağlanacak. İşletmeler, Xerox’un kendilerine sunduğu kiralama finansmanı ile banka kredisiyle ticari ürün almanın sıkıntılarından ve zorluklarından kurtulmuş olacak.

   Yeni kiralama modeli, teknoloji yatırımını ana sermayesini kullanarak yapmak istemeyen şirketlere satın almaya kıyasla pek çok avantaj sunuyor. GRENKE üzerinden kiralanan Xerox cihazları, kullanan şirkete aylık olarak faturalanacak. Kiralama için ödenecek tutarın tamamı, amortismana tabii tutulmadan şirket giderlerine yansıtılabilecek. Bankaların kredi verirken talep ettiği, teminat araçları, sigorta bedelleri gibi kriterlerin aranmadığı bu kiralama yöntemi ile işletmeler çok daha kolay ve avantajlı bir finansman seçeneğini kullanmış olacaklar. Yapılacak kiralama sözleşmesi sonucunda ortaya çıkan ödeme planı sabit kurdan ve Türk Lirası olarak hesaplanacak. Müşterilerin ödeyeceği bedel sözleşme süresince sabit kalacak.

   Uygulamaya konulan bu kiralama modeli, Xerox müşterileri kadar Xerox iş ortakları için de çeşitli avantajlar sağlıyor. Kiralama işlemlerinde kiralanacak cihazların GRENKE tarafından satın alınacak olması, iş ortaklarının gelirini garanti altına alıyor, finansal riski ortadan kaldırıyor. Ayrıca kiralama seçeneği her ölçekten şirket için her ölçekten Xerox cihazına sahip olmayı mümkün hale getiriyor.

   Operasyonel kiralama GRENKE hakkında

   Dünya çapında 35 yılı aşkın süredir finansal kiralama, faktöring ve bankacılık alanlarında hizmet veren GRENKE AG Şirketler grubu, Türkiye pazarına 2011 yılında giriş yaptı. Pek çok sektörde her ölçekten şirkete finansal kiralama hizmeti veren GRENKE, özellikle BT sistemleri kiralama alanında uzman bir kuruluş. İşletmelere, ihtiyaca göre kişiselleştirilmiş esnek ödeme planları sunan GRENKE, 31 ülkede 1000’i aşkın çalışanıyla hizmet veriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.