Xbox Scorpio Özellikleri Neler Olacak?

   Microsoft tarafından piyasaya sunulacak yeni Xbox Scorpio modelinin PS4 Pro’dan dahi güçlü olacağı iddia edildi.

   Xbox Scorpio Özellikleri Neler Olacak?

   Oyun konsolları konusunda Microsoft ve Sony arasında ciddi bir rekabet yaşanıyor. Özelikle son yıllarda artan donanım özellikleri ile birlikte çıtayı daha yükselten iki marka, şu anda son modelleri ile birlikte yeniden rekabet içerisinde.

   Sony’nin rakibini Xbox olmadığı belirtilse de…

   Sony tarafından yapılan son tanıtımlar ile birlikte PS4 Slim ve PS4 Pro modelleri piyasaya sunulurken, özelikle 4K ve HDR gibi özellikleri ile ön plana çıkan PS4 Pro dikkat çekmişti. Sony tanıtımı sonrasında oyun konsolu sektöründeki tüm gözler PS4 Pro’ya çevrilirken bu konuda Microsoft’un hamlesinin kısa süre içerisinde geleceği tahmin ediliyor. Xbox Scorpio adı ile yeni bir cihazı piyasaya sunacak olan Microsoft, bu cihazı ile Sony’nin tüm cihazlarını geride bırakmayı amaçlıyor. Bu bakımdan Xbox Scorpio tanıtımı sonrasında PS4 Pro dahi gölgede kalacak. Her ne kadar Sony cephesinden yapılan açıklamalarda Sony’nin rakibini Xbox olmadığı belirtilse de oyun konsolları alanında Sony’nin şu anda rekabet ettiği tek marka Microsoft ve Xbox modelleri.

   Xbox Scorpio için teknik özeliklere şu ana kadar ulaşılamasa da önemli isimlerden birisi olan Albert Penello tarafından yapılan açıklamalar önemli bilgiler sunuyor. Albert Penello yaptığı açıklamalarda yeni modelin çok üstün özelliklere sahip olacağını ve PS4 Pro’nun dahi cihazın yanında basit kalacağını söyledi. Bu açıklamalar sonrasında yeni konsol için beklentiler daha da artarken, yapılacak tanıtımlar ile birlikte yeni konsol hakkında bilgi alabilmek mümkün olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.