Windows Mobile 10 Kötü Haberi Verdi: İkinci Güncelleme Yok

   Windows Mobile güncelleme listesinde telefonunuzun olmasına dikkat edin. Eğer yoksa ciddi anlamda üzüleceksiniz. çünkü Windows yaptığı açıklamada artık yeni güncelleme dalgası yok.

   Windows Mobile 10 Kötü Haberi Verdi: İkinci Güncelleme Yok

   Uzun zamandır beklenen Windows 10 Mobile güncelleme yazılımı geldi. Ancak gelmesiyle birlikte birçok problemle de geldi. Bazı telefon modellerinin yer almadığı güncellemeler hakkında yoğun soru ve şikâyet yağmuruna tutulan Microsoft bir süre sessiz kalsa da kısa süre önce bir açıklama yapmak durumunda kaldı. Bilindiği üzere Windows 10 Mobile her akıllı telefon için sloganıyla üretilmiş ve her platformda çalışacağı söylenmişti. Ancak güncelleme listesine bakıldığında S4 yonga setli olan Snapdragon mikro işlemcili ve 512 Mb Ram destekli telefonlar için Windows 10 Mobile güncellemesinin gelmediği belirtildi. Bu durumun aslında pek şaşırtıcı olmaması belirtiliyordu, çünkü 512 MB Ram destekli telefonlar olarak Windows Phone 8.1 versiyonu için güncellemelerin olacağı tahmin ediliyordu. Microsoft iki dalga şeklinde güncellemelerin yayınlanacağını basınla paylaşmıştı.

   Microsoft, ikinci dalga güncellemelerinin kesinlikle olmayacağını açıkladı!

   Ama gel gelelim durumlar değişti. İkinci dalga güncellemelerin kesinlikle olmayacağı yönünde Microsoft görüş bildirdi. Microsoft firması twitter üzerindeki resmi hesabı olan Windows Insider hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ikinci dalga güncellemelerin olmayacağını resmi olarak belirtti. Böylece güncelleme listesinde Lumia ile ıcon hariç diğer telefonların ismi yok ise güncellemeleri hiçbir şart altında olmayacak. Platform desteği de verilmeyecek. Zaten güncelleme olarak geç gelmiş bir yazılım olan Windows 10 Mobile ise bu durum ile kullanıcılarını daha da zora sokacağı belirtildi. Ek olarak yapılan açıklamalarda 512 RAM destekli telefonlarda Windows 10 Mobile desteğinin verilmeyeceğini söylemiş olsa da bu yine Microsoft’un kendi sözünü çiğnediği ve kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattığı belirtiliyor.

   Lumia harici diğer HTC, Windows Phone gibi cihazlarda güncellemeler ile ilgili karar vermediklerini de belirten Microsoft yönetimi bu tavrıyla ciddi kullanıcı kaybedeceğe benziyor. Zaten geç gelmiş güncellemelerden ötürü sinirlenmiş olan mobil kullanıcıların bu tavır ile de artık Windows 10 Mobile uygulamalarını tamamen telefonlarından kaldıracakları veya güncelleme yapmadan kullanacaklarının altı çiziliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.