Windows Bilgisayarınızı Kurtaracak Araçlar

   Windows bilgisayarınız fazla sorun çıkarmaya başladıysa bu araçlar deneyin.

   Windows Bilgisayarınızı Kurtaracak Araçlar

   Windows bilgisayarınız, zaman geçtikçe birçok sorun çıkarmaya başlayabilir. Windows her ne kadar işletim sistemini oldukça güçlendirmiş olsa da Windows’un yeni sürümleri de büyük sorunlar çıkarabiliyor.

   Bilgisayarımızda böyle bir sorun çıktığında para verip servise göndermek yerine yapabileceğiniz bedava şeyler var. Windows bilgisayarınız sorunlu davrandığında kullanabileceğiniz ücretsiz araçları sizler için derledik.

   CPU-Z:

   Bu araç ile, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızın donanımını takip edebilirsiniz. Bilgisayarınızda uyumluluk sorunu varsa bunu da tespit edebilir. Ama en çok kullanıldığı durum, bilgisayarınızı servise verirken, içindekilerin değiştirilmediğini kontrol etmek oluyor.

   Performans izleyicisi:

   Bu araç, Windows 10 ile birlikte hayatımıza girdi. Araç ilk açıldığında varsayılan olarak CPU zamanını gösterse de ekrandaki + işaretine basarak istediğimiz sayaçları ekleyebiliriz.

   Güvenilirlik izleyicisi:

   Bu aracın adı az duyulmuş olabilir. Fakat kullanıldığında işimize çok yarayabilir. Güvenilirlik İzleyicisini Denetim Masası içinde aratarak bulabilirsiniz. Güvenilirlik yöneticisinde, bilgisayarınızın geçmişte yaşadığı hataları ve sorunları görebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.