Windows 7 Yüklü Bilgisayar Satışı Sona Erecek

   Windows 10 işletim sisteminin resmen kullanıma sunulmasının ardından Microsoft tarafından Windows 7 desteği kesilirken Windows 7 işletim sistemine sahip cihazların da üretiminin sona ermesi bekleniyor.

   Windows 7 Yüklü Bilgisayar Satışı Sona Erecek

   Windows 10 işletim sistemi özellikle Windows 7 kullanıcılarını üzmüştü. Zira Windows 7’yi terk etmek istemeyen ve Windows 10’a geçmek istemeyen kullanıcılar Windows 7 kullanımını şu anda sorunsuz bir şekilde sürdürse de Microsoft tarafından bu işletim sistemine destek verilmeyecek olması kısa süre içerisinde işletim sistemlerinin güvensiz bir hale gelmesine neden olacak.

   Cihazlar üretilmeyecek

   Üstelik geliştirmelerin yapılmayacak olması pek çok uyumsuzluk sorununun da yaşanmasına yol açacağından dolayı Windows 7 kullanıcılarının güncelleme ile yeni işletim sistemlerine geçiş yapması bir süre sonra zorunlu hale gelecek. Üstelik konu ile ilgili yapılan açıklamalarda artık Windows 7 işletim sistemine sahip cihazlar üretilmeyeceği belirtildi. Bu bakımdan geçiş aşamasında şu anda her ne kadar üretimler sürdürürse de önümüzdeki günlerde Artık üreticiler Windows 10 işletim sistemine sahip yeni cihazları piyasaya sunmaya başlayacak.

   Tarih belli değil

   Microsoft tarafından net bir tarih belirtilmemiş olsa da önümüzdeki yıllardan itibaren yavaş yavaş Windows 7 ve Windows 8’in tarihten silinmesi ve tek işletim sistemi olarak Windows 10 işletim sisteminin kalması Microsoft en büyük amacı olarak görülüyor. Bu bakımdan işletim sistemlerinde yaşanacak değişikliklerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi de mümkün olabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.