Windows 10’un Yıllık Güncellemesi Bilgisayarları Donduruyor

   Windows 10’un birinci yıllık güncellemesini bilgisayarlarına kuran birçok kullanıcı hata almaya başladı.

   Windows 10’un Yıllık Güncellemesi Bilgisayarları Donduruyor

   Teknoloji devi Microsoft, geçen yıl piyasaya sürdüğü Windows 10 için geçtiğimiz günlerde yıllık güncellemesini yayınladı. Fakat kullanıcılara sunulan yeni güncelleme pek çok sorun içeriyor. Anniversary Update adıyla kullanıma sunulan Windows 10’un yıllık güncellemesiyle, Microsoft’ un en güncel işletim sisteminde birtakım yenilikler ve performans artışı amaçlanıyordu. Bundan dolayı merakla beklenen yıllık güncellemeyi bilgisayarlarına kuran birçok kullanıcı, bilgisayarlarında özellikle donma sorunuyla karşılaştılar. Bu donma sorunu birçok Windows 10 kullanıcısı için hayal kırıklığı oluşturdu.

   Microsoft’tan açıklama gelmedi

   Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Windows’un son sürümüne birçok kullanıcı çok istekli olarak ücretsiz olarak yükseltme yapmıştı. Yıllık güncellemesi de merakla bekleniyordu. 350 milyon kullanıcıyı aştığı belirtilen Windows 10 için yıllık güncelleme gelir gelmez birçok kullanıcı hemen yeni güncellemeyi bilgisayarlarına kurdu. Fakat yeni güncellemeyi bilgisayarlarına kuran birçok kullanıcı bilgisayarlarında donma sorunuyla karşılaştı. Hatta bazı bilgisayarlar hata bile vermeden kullanım dışı kaldı.

   Bu donma sorunlarına rağmen Microsoft’tan bir ses çıkmaması kullanıcılarda endişelerinin büyümesine sebep oldu. Microsoft’tan herhangi bir açıklama gelmezken, bu sorunun yeni bir güncellemeyle giderilmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.