Windows 10’da Steam’e Destek

   Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10, ilk çıktığı gün Microsoft sunucuları “çökmesin” diye kademeli olarak dağıtım yapılmaya başlamıştı.

   Windows 10’da Steam’e Destek

   Microsoft‘un en yeni işletim sistemi Windows 10, ilk çıktığı gün Microsoft sunucuları “çökmesin” diye kademeli olarak dağıtım yapılmaya başlamıştı. Ardından çok fazla indirme geldiği için Microsoft, Windows 10’un .ISO dosyasını paylaşmıştı. Ancak kısa bir süre sonra problemler ortaya çıkmaya başlamıştı. (Daha yeni çıktı bence normal.) Bazı kişilerde kurulumda problemler yaşanmıştı, bazı kişilerde ise güncellemeler problem olmuştu. (Hep gömecek değiliz ya.) Bu sefer güzel bir haber veriyoruz.

   Microsoft, kendi oyun platformunu kurdu

   Microsoft önceden kendi oyun platformunu kurmaya çalıştı ama pek başarılı olamamıştı. (Microsoft rakibinin elini indiremeyince, elini öpmeye karar vermiş.) Microsoft bilgisayar oyunları direktörü Kevin Unangst Steam’in daha başarılı olmasını umduklarını söyledi. Unangst ayrıca “Bunca zaman Steam’e ek olarak geliştiricilerin bizim mağazamıza da gelmesini istedik mi? Evet. Rekabet oyuncular için iyi midir? Evet. Fakat bizim şu anki odak noktamız Steam’i desteklemek dışında herhangi bir şey yapmamak ve Steam’in Windows 10’da daha iyi çalışması için onu desteklemek” dedi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.