Windows 10’da Son Kullanıcı Sayısı Ne?

   Windows 10 işletim sistemi için koyulan 1 milyar kullanıcı hedefinde son durum ne?

   Windows 10’da Son Kullanıcı Sayısı Ne?

   Microsoft tarafından piyasaya sunulan Windows 10 için kullanıcı sayıları oldukça merak ediliyor. Zira bu konuda Microsoft tarafından koyulan iddialı bir hedef, tüm camianın bu hedefin yakalanıp yakalanmayacağını meraklandırıyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Windows 10 için son kullanıcı rakamları paylaşılırken, şu anda sistemi kullanan kullanıcı sayısının 400 milyon olduğu açıklandı.

   400 milyon Windows 10’a yetmez!

   Microsoft için yapılan son açıklamalara 400 milyon kullanıcı tarafından Windows 10 yüklendiği öğrenilirken, son yapılan açıklamalara göre 50 milyonluk bir artışın yaşandığı görülüyor.

   2015’te piyasaya sunuldu

   Windows 10 ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sunulurken, şu anda sistemin piyasaya çıktıktan sonraki ilk yılı da geride bırakılmış durumda. Fakat yapılan son açıklama ile birlikte markanın bu konudaki hedefine ulaşmasının çok mümkün olmadığı da görülüyor. Öyle ki yıl sonuna oldukça az bir süre kala yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşması gerekiyor ve bugüne kadar elde edilen rakamlara göre bu imkânsız durumda. 88 günlük rakamlara göre kullanıcı sayısında yüzde 40’lık bir artış yakalansa da hedef için bu yetersiz. Şu anda günlük kullanıcı artışı 568 bin olarak belirlenmiş durumda.

   Gelecek yıllarda Windows 10 rakamı daha da artacak. Zira Microsoft tarafından alınan karar ile birlikte Windows 7 ve 8.1 desteği sonlandırılacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.