Windows 10 Mobile’de Değişim Başlıyor!

   Microsoft mobil işletim sistemine giderek daha fazla ağırlık verirken Windows 10 mobil işletim sistemi için yeniliklerin planlandığı öğrenildi.

   Windows 10 Mobile’de Değişim Başlıyor!

   Microsoft mobil sektörde istediği rakamlara bir türlü ulaşamazken markanın bu konudaki son umudu Windows 10 oldu. Windows 10 işletim sistemi ile birlikte çok önemli bir kozunu oynayacak olan Microsoft, bu işletim sistemi ile başarıya ulaşması halinde sektördeki yerini daha da garanti altına alacak. Fakat yeni işletim sistemi ile beklentilerin altında kalınması halinde ise Microsoft bu konuda farklı ve radikal kararlar almak durumunda kalabilecek. Bu açıdan önümüzdeki günlerde Windows 10 için kapsamlı bir değişiklik düşünen ve bunu uygulamaya başlayacak olan Microsoft bu sayede büyük bir kozunu oynamış olacak.

   32 bit bitiyor!

   Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde Windows 10 işletim sistemi için 32 bitlik versiyonun artık sona ereceği ve büyük bir değişim yapılarak 64 bitlik versiyona geçiş yapılacağı belirtildi. Bu bakımdan yapılacak değişiklikler ile birlikte işletim sisteminde önemli bir değişim gerçekleştirilmiş olacak. Bu durum hem işletim sisteminin pek çok farklı özelliği kazanmasını sağlayacak hem de performans anlamında da daha iyi bir duruma getirecek.

   Potansiyel yüksek

   Windows 10 mobil işletim sistemi için alınan bu kadar markanın sektördeki gücünü arttırabilecek durumda ve bu bakımdan pek çok konuda işleri kolaylaştırabilir. Fakat son dönemlerde kullanım oranlarının giderek azalması pek çok soru işaretinin de akıllara gelmesine neden oluyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.