Windows 10, HP Cihazlarda Yaşanan Mavi Ekran Hatası ile Gündemde

   Windows 10 işletim sistemi güncellemelerinin ardından birçok HP bilgisayarlarda mavi ekran hatası ortaya çıktı.

   Windows 10, HP Cihazlarda Yaşanan Mavi Ekran Hatası ile Gündemde

   Belirli aralıklarda Windows 10 için güncellemeler yayınlayan Microsoft, her ne kadar bunu sistemin ve kullanıcıların iyiliği için yapsa da ne yazık ki bazen sorunlara yol açabiliyor. Bunun son örneği ise nisan ve ekim ayı güncellemelerinde görülebiliyor. Dağıtılan güncellemeler, ne yazık ki belli başlı HP bilgisayarlarda mavi ekran hatasının alınmasına yol açıyor.

   Microsoft ve HP, ortak bir çözüm için bir araya geliyor

   Windows 10 için yayınlanan ekim güncellemesi (KB4464330) ve nisan güncellemesi (KB4462919), mavi ekran döngüsüne sebep oluyor. HP bilgisayarlar ile sınırlı olan sorun, aynı zamanda bazı modelleri etkiliyor. Hatayı kabul eden Microsoft, çalışmaların devam etmekte olduğunu açıklayarak bir nebze olsun kullanıcıları rahatlatmış durumda.

   Ekim 2018 güncellemesi geri çekildiği için sorundan etkilenen kullanıcı sayısı bir nebze olsun az tutulmuş oldu. Fakat işin kötü tarafı, söz konusu hatanın nisan ayı güncellemesi ile bilgisayarlarda yaşanmaya başlamış olması. Yani nisan toplu güncellemelerini HP bilgisayarınıza kurduysanız mavi hata problemi ile karşı karşıya kalmanız ne yazık ki mümkün.

   Windows 10 mavi ekran hatası nedeniyle sistem yöneticileri isyan etti

   Aynı anda pek çok bilgisayarın hata vermesi, doğrudan sistem yöneticilerini de isyan ettirmiş bulunmakta. Özellikle Microsoft gibi büyük bir şirketin geniş kitlede sorun yaratacak bir sorunu gözden kaçırması pek de hoş karşılanmıyor. Sorunun düzeltilmesi için yeni bir güncelleme yayınlanması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.