Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi (Sürüm 1809) Tekrar Yayınlandı

   Microsoft’un geri çekmek zorunda kaldığı Windows 10 Ekim 2018 sürüm 1809 güncellemesi, tekrar kullanıma sunuldu.

   Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi (Sürüm 1809) Tekrar Yayınlandı

   Microsoft’un epey sorunlu bir şekilde çıkardığı ve akabinde geri çektiği Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi, tekrardan kullanıma sunulmuş durumda.

   Cihazlarda çeşitli sorunlara yol açmasıyla bir anda gündeme oturan güncelleme, ne yazık ki hataları gidermesi gerektiği yerde daha farklı problemlere neden oluyordu.

   Bu durumun anlaşılmasından sonra güncellemeyi geri çekme kararı alan yazılım devi, nihayet elden geçirdiği yeni sürümü kullanıma sundu.

   İlk olarak 2 Ekim 2018 tarihinde duyurulan ve akabinde yayınlanan Windows 10 güncellemesi, yapılan incelemelere göre pek çok hatayı bünyesinde barındırıyor.

   Hal böyle olunca sürümün geri çekilmesi ve elden geçirilmesi gerekti.

   Windows 10 Ekim güncellemesi kullanımda

   Windows 10 ekim güncellemesinin göze çarpan en büyük hatası, kişisel dosyaları silmesiydi.

   Güncellemenin kurulmasından sonra cihazda belirli dosyaların silindiğine şahit olunuyordu. Ayrıca bunun yanında ses sorunları da yine güncellemeyle birlikte kendisini gösteren sorunlar arasında yer alıyordu. Bazı kullanıcılar ise mavi ekran hatası ile karşılaşmaya başlamıştı. Hal böyle olunca güncellemenin geri çekildiği açıklanmıştı.

   Ekim ayından bu yana güncellemeyi elden geçirmekte olan Microsoft, sorunların aşılmasından sonra sürüm 1809 olarak geçen güncellemeyi kullanıcılara sunmaya başladı.

   Dalgalar halinde yayınlanmakta olan sürüm, tüm bölgeler için geçerli oluyor.

   Yapılan açıklamada veri kaybına yol açan tüm sorunların ortadan kaldırıldığı ve sürümün problemsiz bir hale getirildiği belirtildi. Buna göre yeni güncellemeyi gönül rahatlığı ile cihazınıza kurabilirsiniz.

   Windows 10 sürüm 1809 güncellemesi halen endişe uyandırıyor

   Beraberinde epey büyük sorunları getirmiş olan bir güncelleme elbette halen endişe uyandırıyor. Eğer yeni sürümü cihazınıza kurmaya çekiniyorsanız birkaç gün daha beklemeyi deneyebilirsiniz.

   Güncelleme içerisinde büyük bir sorun bulunuyor ise kısa süre içerisinde ortaya çıkacaktır. Gelen yorumlar üzerine yeni güncellemeyi yapmayı düşünebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.