Windows 10, 1 Milyar Cihaz Hedefine Ulaşmaya Az Kaldı!

   İlk olarak 2015 yılının temmuz ayında görücüye çıkan Windows 10, yaklaşık 4 yılda tam 800 milyon adet cihaza kurulmuş durumda.

   Windows 10, 1 Milyar Cihaz Hedefine Ulaşmaya Az Kaldı!

   Windows ekosisteminde ücretsiz ana sürüm olarak kendine yer bulan Windows 10, önemli bir başarı eşiğini arkasında bıraktı.

   Yapılan açıklamaya göre Microsoft’un son nesil işletim sistemi, tam 800 milyon adet cihaza kurulmuş durumda. Yeni sürümün yayılma hızı bu şekilde devam ederse 1 milyar Windows 10 cihazına ulaşılabilecek.

   Microsoft, Windows 10 için belirlediği hedefe ulaşmak üzere

   Yazılım devi, hali hazırda bir süredir 1 milyar cihaza Windows 10 dağıtmayı hedefliyordu. Ancak bu beklentiyi 3 yıl olarak sınırlandıran Microsoft, bu süre zarfında 1 milyar cihaza erişmeyi ön görüyordu.

   Bu plan her ne kadar geçerli kılınamasa da 1 milyar cihaz hedefinin gerçekleşecek olması büyük bir başarı olarak görülüyor.

   İlk olarak 2015 yılının temmuz ayında görücüye çıkan Windows 10, yaklaşık 4 yılda büyük bir yol kat etti. İlk yıllarında hızlı bir şekilde yayılan sürüm, elbette geçen süre sonunda daha yavaş yayılmayı sürdürüyor.

   Söz konusu başarının elde edilmesindeki en büyük katkı ise elbette işletim sisteminin ücretsiz bir şekilde paylaşılmış olmasında yatıyor.

   Daha öncekilerde uyguladığı politikayı terk eden Microsoft, ücretli yeni yazılım yayınlamak yerine bu durumu ücretsiz kıldı. Daha sonralarda gelen yamaları da yine ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunan Microsoft, şimdilerde işletim sistemini daha iyi bir seviyeye taşımayı sürdürüyor.

   Windows Lite için kollar sıvandı

   Bir yandan Windows 10 ile önemli bir başarı kazanan Microsoft, diğer yandan işletim sisteminin daha hafif versiyonu için kolları sıvadı.

   Özellikle Chromebook ve çift ekranlı cihazlar adına tasarlanmakta olan Windows Lite, böylelikle Windows ekosistemini daha da genişletecek.

   Henüz Windows Lite sisteminin ne zaman ve hangi cihazlar için yayınlanacağı bilinmiyor. Şirketin konuyla ilgili yakın zamanda daha fazla bilgi paylaşması beklenenler arasında.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.